logo itpoint.cz

Alcatel bude realizovat jednu z nejsložitějších evropských instalací zabezpečovacího systému pro řízení provozu vlaků

Společnost dodá Deutsche Bahn AG elektronický softwarový zabezpečovací systém pro sledování a řízení pohybu vlaků v oblasti Lipska. Celý projekt bude probíhat ve dvou fázích a systém bude řídit jedno z největších centrálních vlakových nádraží v Evropě.

Společnost Alcatel oznámila, že byla vybrána německou společností Deutsche Bahn AG, aby poskytla elektronický softwarový zabezpečovací systém pro sledování a řízení pohybu vlaků v oblasti Lipska. Celý projekt bude probíhat ve dvou fázích a systém bude řídit jedno z největších centrálních vlakových nádraží v Evropě. Zakázka má hodnotu 39 milionů EUR. Projekt zahrnuje výměnu stávajících reléových zabezpečovacích systémů za nejmodernější polovodičovou zabezpečovací technologii společnosti Alcatel pro denní odbavení více než 750 vlaků v oblasti Lipska.

Alcatel nainstaluje nejmodernější verzi svého produktu Alcatel 6111 LockTrac, která zajistí vysokou spolehlivost a bezpečnost. Náročnost projektu spočívá v jeho realizaci bez jakéhokoliv přerušení provozu vlaků. Po dokončení projektu bude celé ústřední nádraží v Lipsku centrálně a automaticky řízeno z devíti pracovních stanic. Manažeři řízení vlaků budou muset zasahovat jen ve výjimečných případech nebo během posunování.

Friedrich Smaxwil, vedoucí divize automatizace dopravy společnosti Alcatel v Německu k tomu uvedl : "Jsme rádi, že můžeme v rámci tohoto rozsáhlého dopravního projektu rozšířit náš vztah s Deutsche Bahn AG. Náš partner bude těžit z výhod špičkové zabezpečovací technologie, která je určena pro potřeby složitých železničních sítí a je zavedena na více než 200 místech po celém světě."

V souvislosti s dnešní rostoucí poptávkou po řešeních šitých na míru a dodaných na klíč zahrnují služby společnosti Alcatel nejrůznější oblasti od obchodního a technologického poradenství přes návrhy sítí s integrací zařízení společnosti Alcatel i třetích stran včetně podpůrných systémů, od řízení implementacípo technický provoz sítí a služby údržby. Divize Dopravní automatizační řešení společnosti Alcatel ("Transport Automation Solutions" - TAS), součást Alcatel Services, dodává technologie pro řízení vlaků, signalizaci, zabezpečení, dispečink a integrovanou železniční komunikaci po celém světě. TAS má 2100 zaměstnanců a tržby ve výši 430 milionů Euro, přičemž působí hlavně v Rakousku, Kanadě, Francii, Německu, Portugalsku, Španělsku, Švýcarsku, Velké Británii a USA. Do celosvětové nabídky společnosti Alcatel pro hromadnou dopravu patří SelTrac, přední světové řešení řízení vlaků na bázi komunikace, NetTrac pro centrální řízení a kontrolu vlaků a LockTrac, přední světové polovodičovézabezpečovací řešení.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 26. června 2002 - středa