logo itpoint.cz

Alcatel byl vybrán společností Český Telecom jako dodavatel technologie pro přenositelnost čísel

Alcatel, přední dodavatel inteligentních směrovacích aplikací na bázi STP, oznámil, že uzavřel smlouvu se společností Český Telecom, českým celostátním provozovatelem pevných telefonních linek, o zakázce na instalaci tzv. Signalizačních tranzitních bodů - STP ("Signal Transfer Points") s aplikací pro přenositelnost čísel. Díky této technologii bude moci ČESKÝ TELECOM rozšířit svou síť o poskytování výkonného signálového řízení telefonních hovorů SS7 a možnosti přenositelnosti čísel.

Alcatel, přední dodavatel inteligentních směrovacích aplikací na bázi STP, oznámil, že uzavřel smlouvu se společností Český Telecom, českým celostátním provozovatelem pevných telefonních linek, o zakázce na instalaci tzv. Signalizačních tranzitních bodů - STP ("Signal Transfer Points") s aplikací pro přenositelnost čísel.

Díky této technologii bude moci ČESKÝ TELECOM rozšířit svou síť o poskytování výkonného signálového řízení telefonních hovorů SS7 a možnosti přenositelnosti čísel. S pomocí těchto nových služeb si budou účastníci moci ponechat stejné telefonní číslo i po změně telefonního operátora či v případě stěhování na jinou adresu v rámci tarifního obvodu.

Systém STP bude zaveden v Praze a Brně do konce tohoto roku, přičemž služby přenositelnosti čísel budou komerčně k dispozici do konce roku 2002, aby tak byly dodrženy požadavky Českého telekomunikačního úřadu.

Richard Reynolds, vedoucí projektu přenositelnosti čísel a volby operátora u ČESKÉHO TELECOMU, uvedl: "Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s tak významným mezinárodním poskytovatelem infrastruktury, jako je společnost Alcatel. Tato společnost nám dodává nejmodernější produkty a služby a zároveň můžeme mít jistotu, spočívající v podpoře velké mezinárodní společnosti."

Ludwig De Maeyer, prezident divize hlasových sítí společnosti Alcatel, k tomu dodal: "Nová smlouva posiluje naši pozici na českém telekomunikačním trhu a ukazuje naši schopnost zlepšit v krátké době portfolio aplikací zákazníka. Zavedení této služby umožní ČESKÉMU TELECOMU poskytovat zákazníkům nejlepší služby v oboru. ČESKÝ TELECOM je cenným partnerem, který je i nadále předním poskytovatelem nových směrovacích služeb."

Alcatel dodá společnosti ČESKÝ TELECOM své nejmodernější aplikace v oblasti přenositelnosti služeb a čísel, produkty společnosti Alcatel jsou navíc připraveny na nástup dalších budoucích služeb.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 26. září 2002 - čtvrtek