wwwalcatelclancz naleznou"/> Alcatel CLAN nová specializovaná služba pro uživatele mobilů od Alcatelu
logo itpoint.cz

Alcatel CLAN - nová specializovaná služba pro uživatele mobilů od Alcatelu

Majitelé mobilních telefonů Alcatel mohou využívat nové specializované služby Alcatel CLAN. Na adrese www.alcatelclan.cz naleznou služby s přidanou hodnotou, které umožní další personalizaci mobilního telefonu na úrovni, která překoná současné standardy.

Majitelé mobilních telefonů Alcatel mohou využívat nové specializované služby Alcatel CLAN. Na adrese www.alcatelclan.cz naleznou služby s přidanou hodnotou, které umožní další personalizaci mobilního telefonu na úrovni, která překoná současné standardy.

Umožní to standard EMS a technologie TDD. Standard EMS (Extended Messaging Service - rozšířená služba zpráv), schválený v loňském roce Evropským institutem pro telekomunikační standardy (ETSI), představuje rozšíření formátu SMS (Short Messaging Service) na úrovni aplikace.

Vzhledem k tomu, že kromě společnosti Alcatel se k novému standardu přihlásily rovněž firmy Ericsson, Motorola a Siemens, budou služby Alcatel CLAN moci využít i majitelé jiných značek mobilních telefonů. Díky technologii EMS mohou uživatelé posílat a přijímat zprávy obsahující například melodie, obrázky a animace. Majitelé mobilních telefonů Alcatel One Touch 511 a v budoucnosti také dalších nových modelů mohou navíc využívat výhod technologie TDD (Terminal Data Download) vyvinuté společností Alcatel.

TDD umožňuje vyšší komprimaci dat, ochranu autorských práv, podporu stahování dalších formátů a nad standard EMS zajistí například zasílání polyfonických zvonění, animovaných obrázků na displej.

"Specializovaná personalizační služba Alcatel CLAN představuje pro naši společnost světovou premiéru. Jsme hrdí na to, že se uskutečňuje právě v České republice," uvedl Petr Váverka, Trade and Marketing Manager divize mobilních telefonů společnosti Alcatel. "Navíc nabídneme zcela unikátní službu - možnost vytvořit si vlastní obrázek ze zaslané fotografie a nechat si jej zaslat na displej mobilního telefonu. Chybět nebudou ani další kreativní funkce - malování a skládání vlastních vyzváněcích melodií."

Proč k celosvětovému představení této služby dochází právě v České republice ? Petr Váverka to komentuje : "Není to náhoda, v České republice jsou mobilní telefony Alcatel tradičně velmi oblíbené. Půl milionu prodaných kusů v roce 2001 pomohlo společnosti Alcatel upevnit druhou pozici na českém trhu. V rámci divize mobilních telefonů Alcatel jsme se navíc stali celosvětově nejúspěšnější zemí podle počtu prodaných kusů přepočítaných na počet obyvatel," dodal.

Služby na stránce Alcatel CLAN budou přístupné uživatelům českých telekomunikačních operátorů a budou placeny pomocí telefonního hovoru, jehož cena za minutu byla stanovena na 46 Kč pro neregistrované a pouze 23 Kč pro registrované uživatele.

"Trh s mobilními telefony u nás pomalu dosahuje svých přirozených hranic, a proto je pro nás projekt Alcatel CLAN skutečnou prioritou. V budoucnosti se totiž zákazníci při nákupech budou stále více rozhodovat podle toho, jakou přidanou hodnotu jim jednotlivé značky nabídnou. Jsme rádi, že jsme v tomto ohledu na českém trhu jedni z prvních," doplnil Petr Váverka.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 15. února 2002 - pátek