logo itpoint.cz

Alcatel dodá zabezpečovací systém pro městskou dopravu v New Yorku

V rámci tříletého projektu vymění dopravní podnik dosavadní reléový zabezpečovací systém za nejmodernější polovodičovou zabezpečovací technologii společnosti Alcatel - 6151 LocTrac současně s modernizací návěstidel, zastávek a výhybek.

Společnost Alcatel byla newyorským dopravním podnikem (New York Metropolitan Transit Authority - NYMTA) vybrána jako dodavatel pro projekt Bergen Street, tzv. "Solid State Interlocking" (SSI, polovodičový systém zabezpečení). V rámci tohoto tříletého projektu vymění dopravní podnik dosavadní reléový zabezpečovací systém za nejmodernější polovodičovou zabezpečovací technologii společnosti Alcatel - 6151 LocTrac současně s modernizací návěstidel, zastávek a výhybek.

Zakázka má hodnotu 47 milionů USD včetně významného množství stavebních a rekonstrukčních prací, které budou prováděny jednotlivými subdodavateli. Projekt bude realizovat americká pobočka divize dopravních automatizačních řešení společnosti Alcatel (Transport Automation Solution division).

Dr. Nabil Ghaly, ředitel kapitálových programů a hlavní zabezpečovací technik newyorské městské dopravy (New York City Transit - NYCT), prohlásil : "Projekt Bergen Street bude první instalací systému SSI v newyorské síti městské dopravy a stanoví klíčové požadavky pro budoucí instalace systémů SSI. Společnost Alcatel jsme si zvolili pro její vynikající technická řešení a výhodnou cenu."

Bergen Street je pro zabezpečení typickým náročným prostředím, jaká existují ve velkých a hustých dopravních provozech. Řešení komplikovaných parametrů těchto aplikací vyžaduje vysoce adaptabilní zabezpečovací technologii - což je klíčová konkurenční výhoda řešení LocTrac společnosti Alcatel. Řešení LocTrac společnosti Alcatel jsou provozována po celém světě ve více než 200 lokalitách, přičemž počet prvků instalovaných v terénu převyšuje 30 000.

John Brohm, prezident americké pobočky divize dopravních automatizačních řešení společnosti Alcatel k tomu dodal: "Udělení této zakázky podtrhuje vedoucí pozici společnosti Alcatel v oboru technologií SSI a také sílu našeho zkušeného realizačního týmu. Těšíme se, že poskytneme NYCT požadované řešení na světové úrovni. Jsme si jisti, že naše společné úsilí spolu s NYCT stanoví nový standard pro instalace technologií SSI u velkých provozovatelů metra po celém světě."

Kromě spolupráce mezi společností Alcatel a NYCT na kompatibilitě CBTC (Communication Based Train Control - řízení vlaků na bázi komunikace) posiluje projekt Bergen Street reputaci společnosti Alcatel v oblasti dodávek moderních technologických řešení pro systémy městské dopravy po celém světě.

Divize dopravní automatizace společnosti Alcatel (Transport Automation) je celosvětovým dodavatelem technologií pro řízení vlakové dopravy, zabezpečovací a signalizační systémy, ovládací centra a integrovanou železniční komunikaci. Divize zaměstnává 2 100 osob a její tržby činí 430 milionů EUR. Působí zejména v Rakousku, Kanadě, Francii, Německu, Portugalsku, Španělsku, Švýcarsku, Velké Británii a USA. Podnikům městské hromadné dopravy po celém světě nabízí společnost Alcatel mimo jiné řešení LocTrac - přední světové polovodičové zabezpečovací zařízení, SelTrac - špičkové řešení pro řízení vlaků na bázi komunikace a systémy NetTrac/SelNet pro centrální řízení a kontrolu vlakové dopravy.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 29. dubna 2002 - pondělí