logo itpoint.cz

Alcatel dosáhla rekordního počtu dvaceti miliónů dodaných DSL linek

Alcatel dosáhl významného cíle v počtu dodaných digitálních předplacených linek (DSL). Po celém světě jich instalovala celkem 20 miliónů, což je téměř čtyřikrát více, než dodal její nejbližší konkurent. Díky více než 70 provozovatelům DSL na celém světě a celosvětovému tržnímu podílu ve výši 37,3 procent společnost Alcatel potvrdila úspěšnost své technologie a zároveň popularitu DSL linek.

Společnost Alcatel dosáhla významného cíle v počtu dodaných digitálních předplacených linek (DSL). Po celém světě jich instalovala celkem 20 miliónů, což je téměř čtyřikrát více, než dodal její nejbližší konkurent. Díky více než 70 provozovatelům DSL na celém světě a celosvětovému tržnímu podílu ve výši 37,3 procent společnost Alcatel potvrdila úspěšnost své technologie a zároveň popularitu DSL linek.

20 miliónů linek zahrnuje celou řadu řešení DSL včetně asymetrických a symetrických digitálních předplacených linek (ADSL, SHDSL), jež zajišťují standardizované širokopásmové služby domácím i podnikovým uživatelům. Obě řešení podporuje zařízení Alcatel 7300 Advanced Services Access Manager (ASAM), což je nejrozšířenější platforma širokopásmového přístupu na světě, a kombinované linky DSL/POTS pracující na bázi systému Alcatel Litespan Next Generation Digital Loop Carrier (NGDLC).

"Domníváme se, že DSL se bude i nadále prudce vyvíjet," prohlásil Tim Johnson, vydavatel internetové publikace point-topic.com. "Point Topic přinesl zprávu, že jen v první polovině roku přibylo na celém světě téměř sedm miliónů uživatelů DSL linek. To znamená, že DSL je již nyní v nejvyspělejších zemích masově rozšířenou technologií, přičemž ostatní je rychle dohánějí. Máme za to, že díky všem svým technickým i tržním výhodám se DSL stane nejrozšířenější technologií při rozvoji širokopásmového přístupu," dodal.

Do rozsáhlého seznamu uživatelů DSL linek od společnosti Alcatel patří i někteří významní poskytovatelé přenosových služeb, jako například Bell Canada, BellSouth, British Telecom, China Telecom, France Telecom, SBC, Telefonica, Telstra a Verizon.

"DSL je dominantní širokopásmovou technologií pro poskytovatele služeb, jimž nabízí možnost poskytovat služby generující nové příjmy. V této oblasti stojí společnost Alcatel na špičce," podotýká Michel Rahier, prezident divize širokopásmových síťových technologií společnosti Alcatel. "Dosáhli jsme významného cíle co se týče partnerství s našimi zákazníky. Společnost Alcatel hodlá i nadále dodávat portfolio řešení širokopásmového přístupu, jež našim zákazníkům umožní poskytovat vysokorychlostní přenos, jaký trh požaduje a za který jsou uživatelé také ochotni zaplatit."

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 4. listopadu 2002 - pondělí