logo itpoint.cz

Alcatel je jediným prodejcem, kterému se podařilo během loňského roku soustavně zvyšovat svůj podíl na trhu

Alcatel byl jediným prodejcem, kterému se podařilo během roku soustavně zvyšovat svůj podíl na trhu a který nakonec v posledním čtvrtletí roku 2001 obsadil první příčku, a to zejména díky velice úspěšné nabídce produktů nové generace.

Společnost Alcatel oznámila, že se jí v roce 2001 podařilo více než zdvojnásobit svůj podíl na trhu optických přenosových systémů, který zahrnuje systémy DWDM a multiplexy SDH/SONET. Uvedla to skupina Dell Oro, jedna z největších společností, zabývajících se průzkumem telekomunikačních trhů. Alcatel byl jediným prodejcem, kterému se podařilo během roku soustavně zvyšovat svůj podíl na trhu a který nakonec v posledním čtvrtletí roku 2001 obsadil první příčku, a to zejména díky velice úspěšné nabídce produktů nové generace.

Podle zprávy, vydané skupinou Dell Oro, se v posledním čtvrtletí roku 2001 společnost Alcatel podílela na trhu optických přenosových systémů  21,5% procenty. Tento výsledek ukazuje, že významnou měrou zvýšila svůj podíl na světovém trhu, ve srovnání s 8,5% podílem, kterého dosáhla v posledním čtvrtletí roku 2000.

"Zpráva společnosti Dell Oro potvrzuje, že naše firma dosáhla v roce 2001 významného úspěchu na poli pozemních optických přenosových systémů, přičemž se jí během jednoho roku podařilo více než zdvojnásobit svůj podíl na trhu i přes jistou obecnou stagnaci", uvedl Christian Reinaudo, prezident pro optické aktivity společnosti Alcatel. "Naše produkty nové generace umožňují zákazníkovi, aby postupně přešel z již existujících služeb na služby budoucnosti, a to s jistotou optimální ceny a dlouhodobé spolehlivosti. Podařilo se nám tedy posílit naši přední pozici v Evropě a Jižní Americe, zvýšit podíl v Asii a Pacifiku a dosáhli jsme průlomu na trhu v USA."

V roce 2001 dodala společnost Alcatel více než 30.000 jednotek optických multiservisních uzlů SDH 135 operátorům, a to zejména pro užití v metropolitních aplikacích. Společnosti Alcatel se také podařilo rozšířit zákaznickou databázi svého produktu SONET add-drop multiplex na americké trhy poskytovatelů služeb. Alcatel instaloval své produkty DWDM celkem v 70 zákaznických sítích po celém světě.

Skupina Dell Oro provádí průzkum trhu a zaměřuje se zejména na strategické konkurenční analýzy v oblasti komunikačních sítí. Čtvrtletní zprávy a pětileté předpovědi, které zpracovává, nabízejí podrobné informace týkající se příjmů, dodávek portů a jednotek a dále průměrných prodejních cen, protože se zprávy týkají zejména trhu a prodejců. Skupina používá přesné analýzy a procesy sloužící k hodnocení, které nemají na poli průzkumu trhu konkurenci. Cílem skupiny je poskytovat přesné a včasné údaje, které umožní jejím zákazníkům dosáhnout úspěchu.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 4. března 2002 - pondělí