logo itpoint.cz

Alcatel OmniSwitch 7000 zvyšuje laťku snadné dostupnosti pro firemní sítě

Tyto standardizované switche rozšiřují dostupnost na úrovni poskytovatelů přenosových služeb v rámci celé sítě, a zajišťují tak ideální infrastrukturu pro telefonii prostřednictvím IP a pro časově citlivé aplikace.

Společnost Alcatel ohlásila Alcatel OmniSwitch 7000, novou řadu switchů pro datovou infrastrukturu, navržených pro jádro i přístupové body sítí. Tyto standardizované switche rozšiřují dostupnost na úrovni poskytovatelů přenosových služeb v rámci celé sítě, a zajišťují tak ideální infrastrukturu pro telefonii prostřednictvím IP a pro časově citlivé aplikace.

Společnost Alcatel vybudovala řadu produktů OmniSwitch 7000 na bázi distribuované, inteligentní architektury, která zajišťuje dostupnost na úrovni poskytovatelů přenosových služeb, včetně plné redundance a odolnosti. Díky tomu je zajištěn nepřetržitý provoz sítě - dokonce i v případě výpadku řídícího modulu. Tyto produkty v sobě rovněž integrují jedinečnou schopnost ochrany proti nesprávné konfiguraci ze strany uživatele a volitelný redundantní řídící modul, a jsou tak ideálním řešením pro okraje sítí, pro distribuční centra určené pro konvergované aplikace a pro jádra sítí středně velkých firem.

"Řada produktů OmniSwitch 7000 společnosti Alcatel spojuje mnoho hodnotných a vysoce praktických funkcí s vysokým výkonem a spolehlivostí," prohlásil Joel Conover ze společnosti Current Analysis. "Tyto produkty dávají společnosti Alcatel dlouhodobou strategickou platformu, kterou může společnost použít pro rozšiřování svých obchodních aktivit zároveň s nabídkou v oblasti přenosu hlasu."

Řada produktů OmniSwitch 7000 společnosti Alcatel funguje na společném softwaru vytvořeném na bázi ověřené technologie a zajišťuje konzistentní funkčnost v celé síti. Alcatel OmniSwitch 7000 má modulární strukturu s 10 nebo 18 sloty s kapacitou až 128 Gbps a propustností až 60 Mpps, přičemž zajišťuje hustotu gigabitového ethernetu až 192 portů.

"Texas T&M je geograficky vzato největší univerzita ve Spojených státech, na které studuje ve 200 budovách 44 000 studentů. Součástí komplexu je také letiště," říká Willis Marty z Texas A&M. "Nové produkty Alcatel OmniSwitch 7000 zde tvoří veškerou architekturu sítě od okrajů až po jádro a dovolují snadno upřednostňovat časově citlivé aplikace a připojit každé pracoviště způsobem adaptovaným jeho individuálním potřebám."

Distribuovaná inteligentní architektura přepínačů Alcatel OmniSwitch 7000 zrychluje více síťových služeb než jakýkoli jiný přepínač na současném trhu a poskytuje výkon na úrovni síťového přenosu: kvalitu služeb (QoS), přepínání, směrování, seznamy kontroly přístupu a převod síťových adres. Tím, že produkt společnosti Alcatel umožňuje jednoduché vyvážení zátěže serveru na úrovni síťového přenosu přímo v přepínači, odstraňuje potřebu licencí pro hardware a software, kvůli kterým je vyvažování zátěže serveru pro firmy nákladné a přináší dodatečné služby, které speciální řešení pro vyvažování zátěže nemohou při rychlosti drátového přenosu poskytnout.

Bezpečnostní rámec CrystalSec společnosti Alcatel zajišťuje pro produkt OmniSwitch 7000 výkonné zabudované bezpečnostní funkce. Oba přepínače se řídí předem nastavenou konfigurací zabezpečení a jsou dodávány v bezpečnostním režimu tak, aby bylo zajištěno, že jsou na produktu aktivní jen nezbytné funkce a aby byly minimalizovány konfigurace citlivé na zneužití ze strany hackerů. Produkty se také vyznačují řízením (managementem) na bázi role pro zabezpečení přístupu ke konfiguračním a systémovým souborům. Přepínače tak mohou konfigurovat jen oprávněné osoby. Kontrola přístupu k sítím je zajištěna prostřednictvím výkonné technologie virtuální lokální sítě (VLAN), která umožňuje autorizaci uživatelů směrem do VLAN a mezi VLAN a sítěmi.

OmniSwitch 7000 podporuje WebView, což je webový správce zajišťující pokrytí všech funkcí přepínače prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní. Kromě toho je zajištěna celosíťová správa pomocí produktu OmniVista, který zajišťuje kompletní zobrazení sítě a zahrnuje také "Zobrazení pravidel jediným stisknutím (Policy View with One Touch)", což je aplikace zajišťující konfiguraci Kvality služeb (QoS) pro časově citlivé aplikace u více zařízení pomocí jediného kliknutí.

"Řada produktů OmniSwith 7000 společnosti Alcatel je ideálním řešením pro citlivé a důležité aplikace s požadavkem funkce v reálném čase a pro telefonii na bázi IP," řekl Joelle Gauthier, viceprezident marketingu pro oblast firem společnosti Alcatel. "Kromě zajištění vysoké dostupnosti nabízejí tyto přepínače výjimečnou přizpůsobivost tak, aby mohly firmy rychleji růst bez nutnosti vzniku vysokých dodatečných nákladů."

OmniSwitch 7700 je k dispozici již od 11 000 USD, OmniSwitch 7800 pak již za 16 000 USD. Oba produkty jsou již nyní v nabídce.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 16. května 2002 - čtvrtek