logo itpoint.cz

Alcatel podepsala kontrakt s největším polským operátorem Telekomunikacja Polska

Podle smlouvy nakoupí TP kompletní portfolio telekomunikačních zařízení s řešeními pro přístupovou sít, přepínání a datové přenosy. TP chce tímto krokem rozšířit svou síť a dostát rostoucím požadavkům na širokopásmový přístup a zájmu o nové služby s přidanou hodnotou.

Společnost Alcatel oznámila, že podepsala rámcovou smlouvu se společností Telekomunikacja Polska (TP), největším telekomunikačním operátorem v Polsku. Podle smlouvy nakoupí TP kompletní portfolio telekomunikačních zařízení s řešeními pro přístupovou sít, přepínání a datové přenosy. TP chce tímto krokem rozšířit svou síť a dostát rostoucím požadavkům na širokopásmový přístup a zájmu o nové služby s přidanou hodnotou. Rámcová dohoda o kontraktu ve výši 20 miliónů EUR navazuje na předchozí spolupráci obou společností a potvrzuje pozici společnosti Alcatel jako klíčového partnera společnosti Telekomunikacja Polska.

Telekomunikacja Polska je největší polský operátor a poskytuje služby více než 10 miliónům zákazníkům. TP je také největší společnost z hlediska datových přenosů, satelitní komunikace a internetového přístupu. TP patří ke skupině společností zahrnujících mobilního operátora sítě Idea (PTK Centertel), poskytovatele moderních internetových služeb (TP Internet) a platformy pro e-commerce (Marketplanet). Společnost Telekomunikacja Polska je součástí celosvětové telekomunikační skupiny France Telecom.

Více informací o Telekomunikacja Polska najdete na adrese http://www.telekomunikacja.pl

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 20. listopadu 2002 - středa