logo itpoint.cz

Alcatel představil OmniAccess 512 s VPN pro zabezpečení firemních poboček

Zabezpečovací rámec Alcatel CrystalSec pro firmy se nyní rozšiřuje i na pobočky a umožňuje zabezpečení pro všechny hlasové i datové produkty řady Omni.

Společnost Alcatel oznámila přidání funkcí VPN (virtuální privátní sítě) do svého řešení OmniAccess 512 pro firemní pobočky. Jako součást zabezpečovacího rámce CrystalSec umožňuje zabezpečení pro všechny hlasové i datové produkty řady Omni. Tato nová možnost VPN zajišťuje zabezpečení citlivých firemních informací při rozšíření hlasové a datové komunikace na pobočky.

Alcatel OmniAccess 512 je produkt navržený pro propojení poboček a sídel firem. Spojuje přepínání LAN, směrování WAN, VoIP (přenos hlasu prostřednictvím IP), ochranné prvky typu firewall a zabezpečení VPN, přičemž nabízí multiservisní přístup do firemních páteřních sítí. Implementací ověřené technologie VPN společnosti Alcatel k řešení pro pobočky OmniAccess umožňuje mobilním uživatelům přístup k firemním zdrojům pomocí nízkonákladového internetového připojení, aniž by byla omezena bezpečnost. OmniAccess 512 uspoří náklady na měsíční poplatky za služby a provozní výdaje díky použití společné síťové infrastruktury pro všechny hlasové a datové aplikace, přičemž zaniká nutnost pořizování různých speciálně určených síťových zařízení na podporu firemních poboček.

"Nabízet bezpečné hlasové a datové aplikace pobočkám firem je v současné době jednou z nejvyšších priorit správců sítí," prohlásil Joelle Gauthier, viceprezident divize marketingu síťové infrastruktury společnosti Alcatel. "Díky přidání funkcí VPN k silnému souboru možností, kam patří i aplikace na bázi internetu, telefonování prostřednictvím IP a tradiční hlasový přenos s přepínáním obvodů, rozšiřuje Alcatel OmniAccess 512 možnosti správce sítě při připojování pobočkové sítě."

OmniAccess 512 podporuje až 100 IPSec tunely pro veškeré možné kombinace klientských relací a VLAN (Virtuální LAN). Díky propustnosti až 2 Mbps je Alcatel OmniAccess 512 ideálním řešením pro firemní pobočky používající WAN linky do rychlosti E1. K jedinečným možnostem produktu OmniAccess 512 patří jeho schopnost uchovávat na zašifrovaných přenášených datech visačky IP QoS (kvalita služeb), což umožňuje vhodné komplexní nastavení priorit přenášených dat v rámci celé sítě.

Alcatel OmniAccess 512 je schopen spolupracovat s většinou zabezpečovacích zařízení v centrální lokalitě, včetně produktů řady Alcatel OmniAccess 200, které jsou vytvořeny pro adresování IPSec komunikace na vzdálená pracoviště a mobilní uživatele prostřednictvím softwarové klientské aplikace VPN. Funkce VPN produktu OmniAccess 512 využívá hardwarový podpůrný čip, který odnímá zátěž VPN a kompresi dat, zajišťující maximální využití zdrojů WAN. V rámci tohoto zabezpečení Alcatel OmniAccess 512 podporuje NAT (převod síťových adres - Network Address Translation) a autorizované VLAN.

Implementace VPN do produktu Alcatel OmniAccess 512 podporuje IPSec, výměnu klíčů typu Diffie-Hellman, hašovací funkce MD5 a SHA-1, digitální podpisy DSA a RSA, šifrovací algoritmy DES, 3DES a AEA a zároveň standardizované autorizační systémy včetně sdíleného tajemství, RADIUS, LDAP, X.509 PKI (Public Key Infrastructure) certifikátů a smart cards.

OmniAccess 512 s VPN bude celosvětově k dispozici v červnu 2002. Cena za produkt Alcatel OmniAccess 512 se pohybuje od 2 995 USD, cena za produkt s možností VPN začíná na 4 285 USD.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 15. května 2002 - středa