logo itpoint.cz

Alcatel rozšíří GSM síť čínského operátora Jiangsu Mobile Communication Co.

Toto šesté rozšíření sítě zvýší kapacitu infrastruktury společnosti Alcatel na přibližně 8 milionů uživatelů, přičemž tato společnosti získá téměř polovinu tržního podílu v celé provincii Jiangsu. Od podpisu první smlouvy o dodávce sítě GSM se společností Jiangsu PTA v roce 1995 byla většina rozšíření sítí GSM v této provincii svěřena společnosti Alcatel.

Společnost Alcatel oznámila podepsání smlouvy o zakázce na rozšíření sítě GSM se společností Jiangsu Mobile Communication Co. (MCC). Hodnota kontraktu činí více než 114 milionů USD. Toto šesté rozšíření sítě zvýší kapacitu infrastruktury společnosti Alcatel na přibližně 8 milionů uživatelů, přičemž tato společnosti získá téměř polovinu tržního podílu v celé provincii Jiangsu. Od podpisu první smlouvy o dodávce sítě GSM se společností Jiangsu PTA v roce 1995 byla většina rozšíření sítí GSM v této provincii svěřena společnosti Alcatel.

Alcatel prostřednictvím svého čínského společného podniku Shanghai Bell Alcatel Mobile Communication System Co. (SBAMC) poskytne svou mobilní infrastrukturu Evolium™ (včetně základnových stanic BTS, ovladačů základnových stanic BSC, registrů HLR a VLR, ústředen MSC), software a zajištění služeb v osmi městech a regionech provincie Jiangsu. Infrastrukturu sítě, stejnou, jaká již byla dodána do 18 provincií v Číně, bude realizovat SBAMC. Jako špičkové řešení v daném odvětví bude řada produktů Alcatel Evolium™ podporovat standardy GSM, GPRS a EDGE, do nichž lze integrovat i budoucí mobilní datové aplikace 3G/UMTS.

Jiangsu se nachází na východním pobřeží Číny a mezi jednotlivými provinciemi zaujímá přední místo v oblasti kvalitních technologií i v ekonomickém rozvoji. Od roku 1995, kdy byla společnost Alcatel vybrána jako dodavatel první sítě GSM pro Jiangsu MCC, se společnost SBAMC podílela na všech následujících projektech na rozšíření sítě GSM a počet mobilních uživatelů v provincii Jiangsu vzrostl z 92 000 na více než 10 milionů.

"Jsme velmi hrdí na to, že Jiangsu MCC prohloubila svou spolupráci s námi a nadále důvěřuje našim nejmodernějším řešením a službám Evolium™," prohlásil Chen Lixin, prezident SBAMC. "Tato šestá zakázka na rozšíření sítě znovu podtrhuje dlouhodobou důvěru našeho strategického partnera."

He Ning, generální ředitel Jiangsu MCC, k tomu dodal: "Velmi nás těší, že pokračujeme ve spolupráci se společností Alcatel. Řešení Evolium™ je ideální pro přeměnu naší stávající sítě na síť s větší kapacitou, která bude moci v blízké budoucnosti poskytovat také hlasové i datové služby."

Zakázka posiluje přítomnost společnosti Alcatel na trhu GSM v Číně, kde je Alcatel dodavatelem pro devět operátorů sítí GSM (Chongqing PTA, Gansu PTA, Guizhou PTA, Jiangsu PTA, Jilin PTA, Ningxia PTA, Shanghai PTA, Shanxi PTA a Zhejiang PTA) v 15 provinciích a autonomních oblastech včetně Jiangsu, Zhejiang, Shanghai, Jilin, Shanxi, Guizhou, Ningxia, Gansu, Chongqing, Liaoning, Xizang či Shaanxi.

Řešení Alcatel dokonale splňuje požadavky operátorů při zavádění nových sítí i při optimalizaci stávající infrastruktury. Kromě toho zajišťuje efektivní přechod na technologii 3G, přičemž minimalizuje náklady na přechod a chrání investice operátorů.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 29. května 2002 - středa