logo itpoint.cz

Alcatel rozšiřuje svou řadu stohovatelných produktů

Nové přístroje představují pro zákazníky připravené na konvergenci dat a hlasu. Nový 48portový vícevrstvý přepínač je připraven pro konvergenci dat a hlasu, je cenově dostupný a na okrajích sítě poskytuje inteligenci, dostupnost a rozšiřitelnost. Alcatel OmniStack 6148 může při spojování hlasu, dat a videa do jednoho proudu nabídnout upřednostnění toho síťovému provozu, který je citlivý na zpoždění, a to až do okrajů podnikové sítě.

Společnost Alcatel uvádí na trh další produkt z rodiny Alcatel OmniStack - nový 48portový vícevrstvý přepínač je připraven pro konvergenci dat a hlasu, je cenově dostupný a na okrajích sítě poskytuje inteligenci, dostupnost a rozšiřitelnost.

Alcatel OmniStack 6148 nabízí klasifikaci na třetí vrstvě podle standardu DiffServ (Differentiated Services) založenou na priorizaci a klasifikaci na druhé vrstvě vycházející ze standardů 802.1p a 802.1Q. Tato inteligence dovoluje síťovým správcům snadněji řídit síť a upřednostnit určitý síťový provoz. Alcatel OmniStack 6148 může při spojování hlasu, dat a videa do jednoho proudu nabídnout upřednostnění toho síťovému provozu, který je citlivý na zpoždění, a to až do okrajů podnikové sítě.

"Zákazníkům, kteří přemýšlí o ceně, poskytuje Alcatel OmniStack 6148 nové, levné, stohovatelné řešení s 48 porty, " říká Joelle Gauthier, viceprezident společnosti Alcatel pro marketing síťové infrastruktury. "Dále je Alcatel OmniStack 6148 plně využitelný se staršími verzemi produktové řady OmniStack zahrnující také 24portový model OmniStack 6124 představený na začátku roku."

Alcatel OmniStack 6148 přináší společně s OmniStack 6124 ochranu investic a přizpůsobivost a může být stohován až do kapacity 172 portů na stoh. Jednotlivé přepínače jsou propojeny prostřednictvím 4Gb/s spojení zajišťujících vysoký výkon v celém stohu.

Alcatel OmniStack 6148 podporuje (až na úroveň jednotlivých portů) standard 802.1QVLAN (virtuální LAN) a také segmentaci (rozdělení) sítě bez nutnosti použít směrovače. Kombinace, kterou poskytují sítě VLAN společně se standardem 802.1p QoS (kvalita služeb) dovolují správcům sítí přiřadit náročným uživatelům vyšší prioritu v síti. Použitím standardu VLAN mohou síťoví administrátoři oddělit (segmentovat) síťový provoz. Tímto rozdělením sítě lze snadno zvýšit její bezpečnost a ochránit síť před nechtěným zahlcením generovaným například při jejím napadení použitím metody broadcast flooding (všesměrového zahlcení). Alcatel OmniStack 6148 podporuje také multicast se standardem IGMP snooping omezujícím vliv síťového provozu na stanice, které nejsou součástí multicast skupiny.

Alcatel OmniStack 6148 plně podporuje SNMP (Simple network management protokol), RMON (Remote Monitoring), a administraci zařízení založenou na webovém rozhraní. Alcatel OmniStack 6148 může být s využitím nástroje určeným pro řízení sítě Alcatel OmniVista integrován do rozlehlých podnikových sítí.

Alcatel OmniStack 6148 je již v distribuci a jeho cena začíná na 2 595 dolarech.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 4. září 2002 - středa