logo itpoint.cz

Alcatel spojuje Asii a Evropu prostřednictvím Live 3G/UMTS

Alcatel ohlásil, že zavádí do praxe mobilní videofonní komunikaci 3G/UMTS mezi Asií a Evropou. První spojení mezi Kuala Lumpurem a Paříží se uskutečnilo 12. září během oficiálního otevření 3G Reality Centra firmy Alcatel v Malajsii. Tato světová premiéra navazuje na mobilní videofonní hovory, uskutečněné společností Alcatel v Evropě během posledních několika měsíců mezi pilotními sítěmi 3G/UMTS v Portugalsku, Španělsku, Itálii, Francii a Švédsku. Použité mobilní telefony 3G/UMTS jsou schopny dosáhnout přenosové rychlosti 384 Kbps v režimu přepojování paketů a 64Kb/s v režimu přepojování okruhů.

Alcatel ohlásil, že zavádí do praxe mobilní videofonní komunikaci 3G/UMTS mezi Asií a Evropou. První spojení mezi Kuala Lumpurem a Paříží se uskutečnilo 12. září během oficiálního otevření 3G Reality Centra firmy Alcatel v Malajsii.

Tato světová premiéra navazuje na mobilní videofonní hovory, uskutečněné společností Alcatel v Evropě během posledních několika měsíců mezi pilotními sítěmi 3G/UMTS v Portugalsku, Španělsku, Itálii, Francii a Švédsku. Alcatel poté v rámci Asijsko-Pacifického kongresu o třetí generaci mobilních sítí poskytoval mobilní videofonní hovory v Asii, zvláště pak mezi městy Singapur a Kuala Lumpur. V sérii spojení, založených na nejnovějších technologických řešeních 3G/UMTS firmy Alcatel, byli zdejší uživatelé prvními na světe, kteří mohli využít výhod nové služby. Veškeré hovory byly uskutečněny za použití 3GPP-kompatibilních mobilních telefonů a prostřednictvím technologického řešení Evolium™ korporace Alcatel. Ještě dříve, v červnu, poskytl Alcatel prostřednictvím technologie UMTS italským a španělským fotbalovým fanouškům možnost sledovat světový fotbalový šampionát.

Použité mobilní telefony 3G/UMTS jsou schopny dosáhnout přenosové rychlosti 384 Kbps v režimu přepojování paketů a 64Kb/s v režimu přepojování okruhů. Toto nastavení je povoleno ve všech 3G/UMTS pilotních sítích, vybudovaných společností Alcatel po celém světě v plné kompatibilitě se standardy W-CDMA 3GPP.

"Tato světová premiéra spojení mezi Asií a Evropou demonstruje nástup technologických řešení budoucnosti - 3G společnosti Alcatel. Představuje další krok v našem postupu směrem k UMTS tak, abychom podchytili zájem uživatelů a vytvořili důvěru trhu, což je pro úspěšný start sítí 3G rozhodující. V současné době se zaměřujeme na rozmístění sítí po celém světě a k tomuto datu jsme již dodali jsme přes 20 pilotních projektů technologie 3G/UMTS", řekl Marc Rouanne, prezident mobilních sítí firmy Alcatel.

Program společnosti Alcatel 3G Reality Centre je celosvětová iniciativa, jež se zaměřuje na technologii 3G/UMTS v Evropě a v Asii. Nabízí společnosti Alcatel a jejím partnerům, včetně lokálních poskytovatelů aplikací a dodavatelů mobilních telefonů, funkční a ucelené end-to-end prostředí pro vývoj, vyhodnocování a testování špičkových mobilních aplikací a datových služeb při provozu 2.5G/GPRS a 3G/UMTS. Tato centra již fungují v Kuala Lumpuru, Lisabonu, Malmö, Paříži, Rijswijku (Nizozemí), Stuttgartu, Šanghaji, Tchajpeji a Vimercate (Itálie).

Společnost Alcatel je nyní nejrychleji rostoucím dodavatelem technologií GSM/GPRS na světě. V současné době přes 110 mobilních operátorů využívá řešení Evolium GSM/GPRS společnosti Alcatel. Vytvořením společnosti Evolium SAS, společného podniku Alcatel-Fujitsu, společnost Alcatel zřetelně posílila své postavení v oblasti mobilní infrastruktury a mobilního přístupu na internet. Evolium SAS spojuje zkušenosti společnosti Alcatel v oblasti GSM, GPRS a EDGE a zároveň v technologiích ATM a IP a zkušenosti společnosti Fujitsu jakožto dodavatele NTT DoCoMo. NTT DoCoMo je přední světovou společností v oblasti mobilních komunikací s více než čtyřiceti miliony zákazníků. Poskytuje širokou škálu služeb, týkajících se nejmodernějších mobilních multimédií, zahrnující i-mode(TM), nejoblíbenější mobilní internetovou službu na světě, která poskytuje elektronickou poštu a internetový přístup více než 32 milionům předplatitelům, a FOMA, jež byla v roce 2001 uvedena do provozu jako první světová 3G mobilní služba založená na W-CDMA.

Řešení UMTS společnosti Alcatel jsou dnes již skutečností - po celém světě je již instalováno 20 předkomerčních sítí UMTS a další mají být dodány do konce roku 2002. Strategie společnosti Alcatel pokrývá všechny aspekty uvedení UMTS, od bezdrátového přístupu přes hlavní sítě až po terminály.

Evolium SAS společnosti Alcatel dodává bezdrátovou infrastrukturu, která je kompatibilní se standardem 3GPP, je provozně vyzkoušená a využívá japonských technických a provozních zkušeností s 3G. Společnost Alcatel, která sehrála důležitou roli ve vývoji trhu mobilního přístupu na internet, a to zejména díky úspěšnému zavedení komerčních sítí GPRS po celém světě, dnes takto přichází s včasnou nabídkou UMTS.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 18. října 2002 - pátek