logo itpoint.cz

Alcatel spustil v Nizozemí plně funkční mobilní síť 3G/UMTS

Společnost Alcatel oficiálně otevřela ve městě Rijswijk v Nizozemí své 3G Reality Center. Centrum představuje plně funkční 3G/UMTS systém a je novým členem celosvětového programu 3G Reality Center společnosti Alcatel. Další centra 3G Reality Centre budou díky pilotním sítím postaveným na 3G/UMTS společnosti Alcatel fungovat do konce roku 2002 také ve Stuttgartu, italské Vimercate a v prvním čtvrtletí roku 2003 navíc v Austrálii, Japonsku a Koreji.

Společnost Alcatel, jako největší světový výrobce telekomunikační infrastruktury a nejrychleji rostoucí dodavatel technologií GSM/GPRS/UMTS oficiálně otevřela ve městě Rijswijk v Nizozemí své 3G Reality Center. Centrum představuje plně funkční 3G/UMTS systém a je novým členem celosvětového programu 3G Reality Center společnosti Alcatel.

Společnost Alcatel a její partneři, poskytovatelé aplikací a obsahu, nabízejí v 3G Reality Center funkční a kompletní prostředí pro vývoj a testování mobilních aplikací a datových služeb v prostředí 3G/UMTS. Podobná centra již fungují v Kuala Lumpuru, Lisabonu, Malmö, Paříži, Šanghaji a Tajpeji. Další centra 3G Reality Centre budou díky pilotním sítím postaveným na 3G/UMTS společnosti Alcatel fungovat do konce roku 2002 také ve Stuttgartu, italské Vimercate a v prvním čtvrtletí roku 2003 navíc v Austrálii, Japonsku a Koreji.

Centrum Alcatel 3G Reality Centre v Rijswijku dá telekomunikačnímu průmyslu Beneluxu k dispozici kompletní 3G platformu - od know-how v oblasti datových přenosů, přes znalosti expertů až po aplikace a služby. Návštěvníci budou moci vyzkoušet hlasové a datové komunikace a vysokorychlostní přenosy obrázků v paketovém módu ve standardu UMTS 3GPP. Mimo jiné uvidí také přenos videohovoru v mezinárodní síti mezi dvěma 3G telefony, připojení k internetu, přístup k online informacím, přenos obrázků, přenos a stahování videa a dokonce přenos živého videa.

Společnost Alcatel instalovala v Rijswijku kompletní řešení Evolium™ zahrnující bezdrátový systém UTRAN (UMTS Terrestrial Radio Access Network), páteřní síť (Core Network) a také Radio Network Controller (RNC) a platformu pro aplikační služby (Application Service platform). Bezdrátový systém zahrnující základnové stanice UMTS (Node B) vyvíjí a vyrábí společností Evolium SAS, což je joint venture společností Alcatel a Fujitsu.

"Otevření našeho 3G Reality Centre v Rijswiku ukazuje, jakou důležitost přikládá společnost Alcatel trhu v zemích Beneluxu. Jsem přesvědčen, že Centrum pomůže sdílet zkušenosti s technologiemi 3G/UMTS v rámci této oblasti mezi partnery a vývojáři obsahu, čímž získají tím všichni zúčastnění", uvedl Marc Rouanne, prezident aktivit společnosti Alcatel v oblasti mobilních sítí.

"3G Reality Centre v Rijswijku nabízí našim partnerům, kteří v Beneluxu poskytují mobilní služby, jedinečnou šanci pracovat v přirozeném prostředí 3G/UMTS. Zásadně to pomůže zrychlit vývoj nových mobilních aplikací a řešení. Žádný jiný telekomunikační dodavatel neposkytuje tak široké spektrum komerčních řešení společně s platformou, jakou celosvětově nabízíme v našich 3G Reality Centre", dodal k tomu ředitel distribuční divize společnosti Alcatel v Beneluxu Marco Huberts.

3G Reality Centre v Rijswijku používá nejnovější řešení a vybavení Alcatel Evolium™ 3G využívající zkušenosti společnosti Alcatel v oblasti GSM, GPRS a EDGE, stejně jako v ATM a IP technologiích. Na tomto řešení se podílí společně se společností Fujitsu jako dodavatelem řešení pro operátora NTT DoCoMo, který provozuje v Japonsku UMTS síť od listopadu 2001.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 12. listopadu 2002 - úterý