logo itpoint.cz

Alcatel už třetí čtvrtletí po sobě posiluje svou celosvětovou vedoucí pozici v oblasti DSL

Podle údajů analytiků Dell Oro Group společnost Alcatel i nadále v prvním čtvrtletí roku 2002 vede na celosvětovém trhu dodávek zařízení DSL. S kumulativním podílem 38 procent DSL portů instalovaných po celém světě dodala společnost Alcatel ke konci prvního čtvrtletí 2002 více než trojnásobné množství portů než její nejbližší konkurent.

Podle údajů analytiků společnosti Dell Oro Group společnost Alcatel i nadále v prvním čtvrtletí roku 2002 vede na celosvětovém trhu dodávek zařízení DSL. S kumulativním podílem 38 procent DSL portů instalovaných po celém světě dodala společnost Alcatel ke konci prvního čtvrtletí 2002 více než trojnásobné množství portů než její nejbližší konkurent. Analytici rovněž potvrdili nárůst tržního podílu společnosti Alcatel v prvním čtvrtletí letošního roku a její pokračující vedoucí pozici na trhu.

Celosvětový podíl společnosti Alcatel se zvýšil během tří po sobě jdoucích čtvrtletí při současném růstu celého trhu. Hlavními trumfy tržní dominance společnosti zůstávají produkty Alcatel 7300 Advanced Services Access Manager (ASAM) a Alcatel Litespan Digital Loop Carrier. Ty dnes představují podstatnou část DSL technologií implementovaných v sítích více než padesáti největších světových poskytovatelů služeb širokopásmového přístupu pro firmy i domácnosti.

V severní Americe vzrostl tržní podíl společnosti Alcatel o šest procentních bodů na hodnotu 78 procent, což je desetkrát více než podíl jeho nejbližšího konkurenta. V Evropě se tržní podíl společnosti Alcatel rovněž zvýšil, a to o šest procentních bodů na téměř 40 procent.

"Poptávka po DSL roste, což se odráží v silném čtvrtletním nárůstu v dodávkách portů," uvedl Michel Rahier, prezident divize širokopásmových sítí společnosti Alcatel. "S růstem poptávky po stále náročnějších širokopásmových službách roste i vedoucí tržní pozice Alcatelu. Pokračujeme ve spolupráci s největšími poskytovateli služeb na světě a dělíme se s nimi o naše odborné znalosti a zkušenosti tak, abychom rozšířili možnosti plynoucí z širokopásmového přístupu."

 www.delloro.com Tržní informace v této tiskové zprávě jsou zveřejněny ve zprávě společnosti Dell Oro Group s názvem "DSL Access Concentrators, Q102"

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 7. června 2002 - pátek