logo itpoint.cz

Alcatel uzavřel smlouvu s čínskou společností Guangxi Unicom na zajištění již pátého rozšíření sítě GSM

Podle smluvních podmínek Alcatel dodá, nainstaluje a zprovozní špičková řešení Evolium™ GSM/GPRS, včetně základnových stanic (BTS) a mobilního přepínacího zařízení v oblastech Guangxi Nannin, Fuyang, Guilin, Liuzhou, Hechi, Yulin a regionu Guigang. Alcatel rovněž zajistí MBO (Mutli-standard Outdoor Base station") na pokrytí okrajových oblastí sítě GSM společnosti Guangxi Unicom, čímž se zlepší celkové možnosti a kvalita sítě GSM společnosti Guangxi Unicom.

Společnost Alcatel, přední dodavatel telekomunikační infrastruktury, uzavřela dvě samostatné smlouvy na zajištění pátého rozšíření sítě GSM včetně pokrytí okrajových oblastí v hodnotě více než 10 milionů USD se společností Guangxi Unicom.

Podle smluvních podmínek společnost Alcatel dodá, nainstaluje a zprovozní špičková řešení Evolium™ GSM/GPRS, včetně základnových stanic (BTS) a mobilního přepínacího zařízení v oblastech Guangxi Nannin, Fuyang, Guilin, Liuzhou, Hechi, Yulin a regionu Guigang. Alcatel rovněž zajistí MBO (Mutli-standard Outdoor Base station") na pokrytí okrajových oblastí sítě GSM společnosti Guangxi Unicom, čímž se zlepší celkové možnosti a kvalita sítě GSM společnosti Guangxi Unicom.

Jako jedna z pěti čínských autonomních oblastí se oblast Guangxi nachází v jižní části země, má rozlohu 92 700 čtverečních mil (zhruba 240 092 čtverečních km) a žije zde přibližně 43 milionů lidí. Předpokládá se, že oba projekty budou dokončeny do listopadu tohoto roku. V té době systém společnosti Alcatel, užívaný Guangxi Unicom, pokryje 280 000 zákazníků. Uzavřením zmíněných smluv s Guangxi Unicom se Alcatel stává největším dodavatelem okrajových sítí GSM v Číně s 60% tržním podílem.

Liu Weisheng, generální ředitel společnosti Guangxi Unicom, prohlásil : "Se společností Alcatel máme stabilní a silné vztahy. Oceňujeme nejen pověst silné značky, ale především její služby, které jsou kdykoli k dispozici. Tyto dva projekty nám umožní, aby naše vedoucí pozice i nadále přinášela zákazníkům skutečné výhody."

Marc Rouanne, prezident divize mobilních sítí společnosti Alcatel, k tomu dodal : "Tyto dvě zakázky posilují naše dlouhodobé partnerství se společností Guangxi Unicom a dokazují, že máme moderní technologii, kterou zákazníci chtějí -a že můžeme nabídnout služby a zkušenosti, které jim napomohou k úspěchu ".

Společnost China United Telecommunication CO, LTD (China Unicom) byla založena v roce 1996. V současné době do činnosti společnosti China Unicom spadají mobilní i pevné bezdrátové komunikace, meziměstské telekomunikační služby, datové služby a další.

Společnost Alcatel působí v Číně již od roku 1983. Její výrazné investice v Číně aktuálně představují 17 společných podniků a stoprocentně vlastněných společností včetně šesti výzkumných a vývojových center a komplexního pokrytí vzdušných, pozemských i mořských oblastí. Alcatel je také nejvýznamnějším dodavatelem všech důležitých čínských telekomunikačních operátorů. Produkty řady Alcatel GSM Evolium, vyráběné a prodávané společností SBAMC, jsou používány v patnácti provinciích po celé Číně, přičemž obsluhují 18,6 milionů zákazníků.

Vytvořením Evolium SAS, společného podniku Alcatel-Fujitsu, společnost Alcatel posílila své postavení v oblasti mobilní infrastruktury i mobilního internetu. Evolium SAS využívá odborných znalostí společnosti Alcatel v oboru GSM, GPRSa EDGE a zároveň technologií ATM a IP a vynikajících zkušeností společnosti Fujitsu jako dodavatele NTT DoCoMo. NTT DoCoMo je přední světovou společností, působící v oboru mobilních komunikací s více než 40 miliony uživatelů. Společnost dodává širokou škálu špičkových mobilních multimediálních služeb. Mezi ne patří tzv. i-mode(TM), nejpopulárnější mobilní internetová služba na světě, která zajišťuje přístup k elektronické poště a Internetu pro více než 32 milionů uživatelů, a FOMA, která byly zahájena v roce 2001 jako první 3G mobilní služba na světě, která vychází z W-CDMA.

Řešení UMTS společnosti Alcatel jsou dnes již skutečností - po celém světě je instalováno 20 sítí UMTS ve zkušebním provozu nebo v přípravě na dodání v Evropě a Asii. Strategie společnosti Alcatel pokrývá všechna hlediska zavádění UMTS, od radiového přístupu a hlavních sítí až po terminály.

Evolium SAS dodává radiovou infrastrukturu, která je kompatibilní s 3GPP, vyzkoušená a využívá japonských technických i praktických zkušeností s technologií 3G.

Společnost Alcatel, která hrála důležitou úlohu při vývoji trhu mobilního internetu, zejména díky úspěšnému uvedení komerčních sítí GPRS po celém světě, dnes na požadavky trhu reaguje nabídkou řešení UMTS.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 4. října 2002 - pátek