logo itpoint.cz

Alcatel uzavřel smlouvu s operátorem Orange Sverige na dodávku mobilní sítě 3G/UMTS

V rámci této smlouvy poskytne společnost Alcatel svoji síť Evolium(TM) 3G/UMTS a zajistí související komplexní implementaci sítě s rádiovým přístupem, včetně kompletní řady profesionálních služeb a provozních podpůrných systémů.

Společnost Alcatel oznámila, že uzavřela smlouvu se společností Orange Sverige AB na dodávku infrastruktury pro moderní švédskou síť 3G/UMTS operátora Orange.

V rámci této smlouvy poskytne společnost Alcatel svoji síť Evolium(TM) 3G/UMTS a zajistí související komplexní implementaci sítě s rádiovým přístupem, včetně kompletní řady profesionálních služeb a provozních podpůrných systémů.

Michael Latimer, výkonný viceprezident pro severní Evropu, Asii a Afriku společnosti Orange SA, řekl : "Pečlivým výběrem celosvětových dodavatelů si společnost Orange vytváří silnou základnu, na které může postavit svoji vizi bezdrátové budoucnosti. Společnost Orange se zaměřuje na poskytování služeb, které pro její zákazníky představují výhody díky vysokému výkonu, inovaci a kvalitě služeb. Díky volbě společností, jako je Alcatel, můžeme pokračovat v dodávání těchto klíčových služeb, našim zákazníkům při postupujícím vývoji trhu směrem k 3G a dále."

Latimer dále řekl : "Naše rozhodnutí podepsat smlouvu se společností Alcatel vychází z jejích technických a provozních zkušeností. Vývojové a podpůrné týmy společnosti Alcatel po celé Evropě i její silné odhodlání rozšířit své současné působení ve Švédsku, to vše představuje další klíčové prvky, které umožní společnosti Orange včas nabízet UMTS."

"Tento nový úspěch ve Švédsku dokazuje schopnost společnosti Alcatel zajistit, díky společnému podniku Alcatel/Fujitsu, celou řadu konkurenčních výhod pro evropské operátory při přechodu na nové trhy s 3G. Jedná se rovněž o významný milník v postupném rozšiřování působení společnosti Alcatel v Evropě, a to zejména v severských zemích " uvedl Marc Rouanne, prezident divize mobilních sítí společnosti Alcatel. "Velmi si vážíme uzavření smlouvy s operátorem Orange a jsme odhodláni dále přispívat k jejho úspěchu ve Švédsku, což je jeden z nejstrategičtějších regionů v oblasti mobilního přístupu na Internet."

Společnost Orange působí ve 20 zemích celé Evropy i mimoevropských zemích a je známá svými službami zákazníkům, inovacemi a vynikajícími výsledky. Cílem společnosti Orange je působit do roku 2005 na trzích pokrývajících 1,5 miliardy lidí.

Společnost Alcatel již dodává sítě GSM/GPRS pro společnost Orange ve Francii a také v Belgii, Nizozemí, Itálii, Rumunsku, Slovenské republice, Thajsku a pro desítky sítí v ostatních částech světa. Společnosti Alcatel a Orange také nedávno uzavřely smlouvu na dodávku sítě 3G/UMTS ve Francii.

Díky významné změně trhu se společnost Alcatel nyní stala nejrychleji rostoucím dodavatelem technologií GSM/GPRS na světě. V současné době přes 110 mobilních operátorů využívá řešení Evolium GSM/GPRS společnosti Alcatel. Řešení UMTS společnosti Alcatel jsou dnes již skutečností - po celém světě je již instalováno 15 předkomerčních sítí UMTS a dalších 10 má být dodáno do poloviny roku 2002. Strategie Alcatelu pokrývá všechny aspekty uvedení UMTS, od rádiového přístupu přes hlavní sítě až po terminály. Evolium SAS společnosti Alcatel zejména využívá u japonských technických a provozních zkušeností na poli 3G a poskytuje provozně prověřenou rádiovou infrastrukturu UMTS kompatibilní s 3GPP.

Řešení Evolium ™ společnosti Alcatel splňují požadavky mobilních operátorů, ať se jedná o zavádění nových sítí, či o optimalizaci existujících infrastruktur. Tato řešení zajišťují efektivní přechod směrem k 3G, přičemž minimalizuje náklady na tento přechod a chrání investice operátorů. Společnost Alcatel má již dnes k dispozici komplexní nabídku řešení, včetně rádiových i hlavních síťových systémů, platforem pro poskytování služeb i mobilních terminálů.

Nabídka společnosti Alcatel je významná také na poli aplikací a služeb. Její otevřené platformy pro poskytování služeb (Open Services Platforms), kde je světovou špičkou, nabízejí soubor aplikací, které umožňují zákazníkům efektivní přechod z GSM na sofistikované služby příští generace. Producent softwaru společnosti Alcatel, Nextenso, zaujímá přední pozici ve vytváření a řízení moderních internetových portálů a obsahu.

Vytvořením společnosti Evolium SAS, společného podniku Alcatel-Fujitsu, společnost Alcatel zřetelně posílila své postavení v oblasti mobilní infrastruktury a mobilního přístupu na internet. Evolium SAS spojuje zkušenosti společnosti Alcatel v oblasti GSM, GPRS a EDGE a zároveň v technologiích ATM a IP a zkušenosti společnosti Fujitsu jakožto dodavatele NTT DoCoMo. Ke konci roku 2001 měla NTT DoCoMo přes dvacet milionů uživatelů i-Mode v Japonsku a komerční provoz svých 3G mobilních komunikačních služeb zahájí v roce 2001. Společnost Alcatel, která sehrála důležitou roli ve vývoji trhu mobilního přístupu na internet, a to zejména díky úspěšnému zavedení komerčních sítí GPRS po celém světě, dnes přichází s včasnou nabídkou UMTS.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 27. února 2002 - středa