logo itpoint.cz

Alcatel získal významnou zakázku pro projekt širokopásmového připojení zákazníků společnosti SBC

Podpisem dlouhodobé smlouvy o dodávkách řešení pro optické připojení uživatelů (Fiber to the User - FTTU) bylo zahájeno budování pasivní optické sítě v lokalitě San Franciska, která umožňí dodávky velmi kvalitních hlasových služeb a interaktivní videopřenosy s podporou stovek analogových a digitálních kanálů a vysokorychlostní připojení na Internet.

Společnosti Alcatel, nejvýznamnější celosvětový dodavatel řešení širokopásmového přístupu a SBC Communications Inc., významný dodavatel telekomunikačních služeb a největší poskytovatel DSL (Digital Subscriber Line) služeb v severní Americe, dosáhly dlouhodobé dohody o dodávkách řešení na připojení domácností v oblasti Mission Bells v San Francisku pomocí optických kabelů a zařízení Alcatel 7340 FTTU.

Pomocí kompletních optických rozvodů poskytuje SBC svým zákazníkům hlasové a datové služby a videoslužby. Řešení Alcatel 7340 umožňuje dodávky velmi kvalitních hlasových služeb a interaktivní videopřenosy s podporou stovek analogových a digitálních kanálů a vysokorychlostní připojení na Internet. Dalším možným využitím jsou služby, vyžadující velkou přenosovou kapacitu, jako je například High Definition TV (HDTV - televize s vysokým rozlišením).

Alcatel a SBC se společně snaží vytvořit síťovou infrastrukturu, která by podporovala stávající DSL služby pro připojení na Internet a využívala nové možnosti optického připojení, které nabízí další rozšíření služeb pro malé a domácí firmy.

"Alcatel využívá své silné pozice na trhu zařízení pro širokopásmový přístup k vytvoření další generace služeb, poskytovaných společností SBC", řekl Lee Doyle, viceprezident divize síťové infrastruktury - IDC. "Vzájemná spolupráce je dalším krokem vpřed v rozvoji optických služeb pro zákazníky."

Nasazení optického připojení uživatelů v Mission Bay je zatím posledním významným rozšířením smlouvy společnosti SBC s firmou Alcatel. Smlouva dále zahrnuje dodávky zařízení Alcatel 7300 ASAM pro dodávky DSL služeb, gateway Litespan pro vytvoření sdílených přístupových bodů s DSL připojením, přepínačů Alcatel 7670 s možností routingu, a platformy Alcatel 7470.

"SBC má se společností Alcatel, nejvýznamnějším dodavatelem širokopásmových zařízení, velmi úspěšné vztahy, které nám umožnily nasadit služby pro připojení mnohem rychleji, rozsáhleji a s větší finanční efektivitou, než při použití jiných alternativ," prohlásil Ross Ireland, senior viceprezident SBC. "Naším cílem je ve spolupráci se společností Alcatel zajistit dodávky širokopásmového přístupu napříč severní Amerikou."

"Alcatel se zavázal nabídnout zákazníkům SBC nejlepší dostupné širokopásmové služby," řekl Mike Quigley, CEO společnosti Alcatel USA. "Společným úsilím přinášíme rostoucímu počtu domácností a firem, které jsou zákazníky společnosti SBC, mnoho dalších výhod optického připojení a DSL připojení. "

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 22. července 2002 - pondělí