logo itpoint.cz

Alcatel získal zakázku na systém automatického řízení vlaků u prvního metra v čínském Wuhanu

Hodnota zakázky přesahuje 15 milionů Euro. Alcatel poskytne svůj prověřený systém SelTrac S40 s technologií Moving Block pro řízení vlaků na bázi komunikace ("communications-based train control" - CBTC). Během první fáze projektu, která má být hotova na konci roku 2004, bude wuhanské metro čítat deset stanic na trase o délce 10 km.

Společnost Alcatel oznámila, že získala zakázku na dodávku systému automatického řízení vlaků u první trasy metra ve Wuhanu, hlavním městě provincie Hubei ve střední Číně. Hodnota zakázky přesahuje 15 milionů Euro. Společnost Alcatel poskytne svůj prověřený systém SelTrac S40 s technologií Moving Block pro řízení vlaků na bázi komunikace ("communications-based train control" - CBTC). Tento systém bude kontrolovat dvacet čtyři stavědla a umožní spolehlivé řízení a provoz dvanácti čtyřvozových vlakových souprav, jedoucích nejvyšší rychlostí 80 km/h na dvojité nadzemní koleji. Během první fáze projektu, která má být hotova na konci roku 2004, bude wuhanské metro čítat deset stanic na trase o délce 10 km. V rámci druhé fáze bude trasa prodloužena na přibližně 30 km s dalšími šestnácti stanicemi.

Peng Jun, prezident společnosti Wuhan Light Rail & Transportation Co., řekl : "Wuhan je velmi rozlehlé průmyslové a obchodní velkoměsto, v němž žije přes osm milionů obyvatel, počítaje v to i přilehlá předměstí. Moderní trasa metra výrazným způsobem zlepší mobilitu obyvatel. Nejmodernější technologie řízení a kontroly vlaků společnosti Alcatel pak přispěje k dosažení našich cílů."

Walter Friesen, generální ředitel divize dopravních automatizačních řešení společnosti Alcatel v Kanadě, k tomu uvedl : "Jsme hrdí na to, že se účastníme prvního projekt společnosti Alcatel týkající se městské železniční dopravy ve střední Číně, stavby první trasy metra ve Wuhanu. Náš systém SelTrac S40 je uznáván jako špičkový řídicí a zabezpečovací systém pro optimalizovanou propustnost železničního provozu. SelTrac S40 s technologií Moving Block je v komerčním provozu nebo v realizaci ve více než 300 kilometrové délce městských železničních tratí po celém světě."

V Asii a Tichomoří systém SelTrac S40 společnosti Alcatel funguje v ankarském metru, na dráze Putra v Kuala Lumpuru, na Západní dráze KCRC v Hongkongu a hongkongské východní přípojce Ma On Shan.

Zakázka bude realizována konsorciem, do kterého patří kanadská divize dopravních automatizačních řešení společnosti Alcatel, čínský Institut pro vytváření zabezpečovacích a komunikačních systémů a pekingská společnost ATACS ("Beijing and Alcatel Transport Automation Control Systems").

Získání této zakázky posiluje světovou vedoucí pozici společnosti Alcatel v oboru dopravních automatizačních řešení pro hlavní tratě a provozovatele metra.

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 5. června 2002 - středa