logo itpoint.cz

Aliatel bude dodávat telekomunikační služby pro Radio Free Europe/Radio Liberty

Zástupci společností Radio Free Europe/Radio Liberty a Aliatel a.s. již podepsali smlouvu o dodávce telekomunikačních služeb. Aliatel nabídl některým podnikům sídlícím v postižené oblasti Prahy 2 - Vinohrad svou pomoc v souvislosti s požárem telefonní ústředny Českého Telecomu.

Dne 23.1. podepsali v Praze zástupci společností Radio Free Europe/Radio Liberty a Aliatel a.s. smlouvu o dodávce telekomunikačních služeb. Aliatel, jeden z největších tuzemských operátorů, bude významnému médiu dodávat komplexní služby. Předmětem smlouvy je poskytování veřejné telefonní služby (Business Call Direct), připojení k internetu (Speedline 2 Mbit/s) a digitálního okruhu (2 Mbit/s).

Dosavadními dodavateli RFE v této oblasti byly společnosti Český Telecom, GTS a eTel.

Aliatel obsluhuje řadu zákazníků podnikajících v oblasti poskytování služeb, mezi nimiž je i řada médií. Získání klienta této důležitosti však považuje generální ředitel společnosti Jiří Hubka za významnou událost :"To, že jsme získali důvěru Radio Free Europe, svědčí o tom, že naše zaměření na služby s přidanou hodnotou je správné. Těm klientům, pro něž jsou kvalita telekomunikačních služeb a péče o zákazníka základním kritériem výběru, máme co nabídnout."

RFE/RL uskutečňuje více než 700 hovorů do zahraničí denně, jeho internetové oddělení provozuje hojně navštěvované zpravodajské stránky doplněné o Real Audio vysílání ve 24 jazycích.

Radio Free Europe/Radio Liberty je soukromá mezinárodní rozhlasová stanice pro střední Evropu, střední Východ a země bývalého Sovětského svazu, založená a financovaná Kongresem USA. Přes 1000 hodin týdně vysílá ve 32 jazycích pro více než 20 milionů posluchačů. Z původního sídla v německém Mnichově přesídlila společnost do Prahy v roce 1995 .

 www.aliatel.cz
tisková zpráva

 www-ext.rozhlas.cz/rse/portal


Již v prvních 24 hodinách po havárii ústředny Českého Telecomu v Blanické ulici v Praze nabídla společnost Aliatel a.s., alternativní telekomunikační operátor, některým podnikům sídlícím v postižené oblasti Prahy 2 - Vinohrad svou pomoc. V mimořádně krátkém termínu dokázala obnovit telefonní provoz např. pobočkám Reiffeisenbank a ČSOB. Jednání pokračují i s dalšími podnikatelskými subjekty, které byly postiženy následky požáru v ústředně dominantního operátora.

Článek ze dne 29. ledna 2002 - úterý