logo itpoint.cz

Aliatel je mezi 50 nejrychleji rostoucími technologickými firmami ve střední Evropě

Pořadí firem je stanoveno na základě růstu tržeb za uplynulé tři roky. Aliatel zaznamenal nárůst tržeb o 678 % za období 1999 - 2001 a umístil se celkově na 15 místě. Přední příčky ovládly především firmy z Maďarska, Aliatel předstihla pouze jedna společnost z České republiky - Internet Informace (10. místo).

Společnost Aliatel a.s. se v letošním roce umístila mezi 50 nejrychleji rostoucími technologickými společnostmi ve střední Evropě. Vyplývá to z průzkumu společnosti Deloitte & Touche Central Europe, která vyhlásila výsledky třetího ročníku žebříčku Fast 50 - padesáti nejrychleji rostoucích technologických společností ve střední Evropě. Pořadí firem je stanoveno na základě růstu tržeb za uplynulé tři roky. Aliatel zaznamenal nárůst tržeb o 678 % za období 1999 - 2001 a umístil se celkově na 15 místě. Přední příčky ovládly především firmy z Maďarska, Aliatel předstihla pouze jedna společnost z České republiky - Internet Informace (10. místo).

Deloitte & Touche Central Europe spolupracovala na sestavení letošního žebříčku s First Tuesday, globální organizací v oblasti internetového podnikání. Výsledky byly vyhlášeny na setkání First Tuesday dne 1. října 2002 v hotelu Jalta.

"Tohoto ocenění si nesmírně vážíme - dosažené umístění dokazuje, že jsme toho během relativně krátké existence Aliatelu dokázali opravdu hodně. Velmi potěšující je, že se Aliatel prosadil i v evropském kontextu," komentuje úspěch Jiří Hubka, generální ředitel společnosti Aliatel a doplňuje : "Udržet nasazené tempo růstu bude jistě obtížné, ale jsem pevně přesvědčen, že ještě větší orientací na potřeby zákazníků a tlakem na zvýšení produktivity práce je udržíme."

Společnosti zařazené do letošního průzkumu Fast 50 musí splňovat následující kritéria :

Na základě uvedených podmínek byl proveden podrobný průzkum mezi firmami ze střední Evropy, do něhož bylo zařazeno přes 200 společností z více než 12 000 původně oslovených polských, maďarských, českých, slovenských, lotyšských, litevských a estonských firem. Technologické společnosti v žebříčku Fast 50 představují středoevropskou špičku v oblasti inovací a rozvoje.

Program Fast 50 je součástí širší iniciativy vedené celosvětovou společností Deloitte Touche Tohmatsu a zaměřené na objevování dynamicky rostoucích technologických firem. Program byl zahájen v roce 1995 v Silicon Valley v Kalifornii a po svém rozšíření zahrnuje nejen Deloitte & Touche Central Europe, ale i další pobočky Deloitte & Touche po celém světě, včetně Austrálie, Kanady, Nizozemí či Velké Británie.

 www.aliatel.cz

Článek ze dne 4. října 2002 - pátek