logo itpoint.cz

Aliatel má nejlepší image mezi pevnými operátory

Společnost Aliatel se umístila na druhém místě v soutěži o nejlepší firemní image v kategorii telefonní operátoři. Vyplývá to z výsledků letošního šestého ročníku ankety "Rhodos - cena za image", kterou pořádá konsorcium společností Economia, GfK Praha, Kairos a OgilvyCID.

Společnost Aliatel se umístila na druhém místě v soutěži o nejlepší firemní image v kategorii telefonní operátoři. Vyplývá to z výsledků letošního šestého ročníku ankety "Rhodos - cena za image", kterou pořádá konsorcium společností Economia, GfK Praha, Kairos a OgilvyCID. V letošním ročníku soutěže byly výsledky vyhlášeny v rekordním počtu 24 kategorií, například v kategorii banky, osobní automobily, výpočetní technika, výrobci mobilních telefonů, letecké společnosti a další.

 www.rhodos.cz

Zatímco loni byla kategorie telefonní operátoři zaměřena pouze na mobilní operátory, letos byla společná i pro operátory pevných linek. Druhé místo Aliatelu je velkým úspěchem zejména v konkurenci mobilních operátorů. Narozdíl od společností RadioMobil a Eurotel, které se umístily na prvním, respektive třetím místě, totiž Aliatel na svoji šanci nabídnout maximum v komunikačních službách stále čeká v souvislosti s blížící se plnou liberalizací telekomunikačního trhu.

"Získaného ocenění si nesmírně vážíme, zejména proto, že je opravdu nečekané," komentuje úspěch Jiří Hubka, generální ředitel společnosti Aliatel. "Je třeba však připomenout, že se tak zúročil několikaletý proces budování značky, na nějž jsme vsadili. Byli bychom rádi, kdyby zákazníci i nadále považovali Aliatel za operátora, který plně chápe jejich potřeby a na něhož se mohou zcela spolehnout," doplňuje Jiří Hubka.

Firemní image hodnotilo v průběhu ledna až dubna 500 náhodně vybraných top manažerů z celé České republiky. Výzkum probíhal metodou telefonického dotazování prostřednictvím tazatelů GfK. Manažeři měli spontánně (bez nápovědy) jmenovat pět firem a podle svých znalostí je ohodnotit pomocí pětistupňové škály, jak splňují jednotlivé parametry image. Do výsledného pořadí byly zařazeny pouze ty společnosti, které uvedlo minimálně 30 dotázaných manažerů.

 www.aliatel.cz

Článek ze dne 28. května 2002 - úterý