logo itpoint.cz

Aliatel vstupuje na slovemský trh

Aliatel Slovakia má v plánu nabízet na Slovensku komplexní řešení v oblasti telekomunikačních služeb se zaměřením na podnikatelský segment. Založení dceřiné společnosti vnímá Aliatel jako možnost zaujmout na rychle se vyvíjejícím slovenském trhu výhodnou pozici ještě před začátkem liberalizace hlasových služeb k 1. 1. 2003.

Dnem 16. 5. 2002 zahájila společnost Aliatel svou činnost na slovenském trhu jako nový operátor na poli komunikačních služeb. Její nová dceřiná společnost Aliatel Slovakia, s. r. o., má v plánu nabízet na Slovensku komplexní řešení v oblasti telekomunikačních služeb se zaměřením na podnikatelský segment. Založení dceřiné společnosti vnímá Aliatel jako možnost zaujmout na rychle se vyvíjejícím slovenském trhu výhodnou pozici ještě před začátkem liberalizace hlasových služeb k 1. 1. 2003. Strategická přítomnost ve Slovenské republice zároveň vytváří ideální příležitost k rozšíření obchodních aktivit Aliatelu na jihovýchod - do Maďarska a Rakouska.

Společnost Aliatel vznikla 1. května 1996 v České republice jako společný podnik českých regionálních rozvodných energetických společností (REAS). V prvních letech budovala společnost infrastrukturu, první - datové - služby začala nabízet v roce 1998. V tomtéž roce vstoupila do Aliatelu německá společnost RWE a v následujících letech Aliatel doplnil svoji nabídku o telefonní a internetové služby.

Nabídku společnosti Aliatel na Slovensku budou tvořit především mezinárodní datové služby využívající telekomunikační infrastrukturu mateřské společnosti, jako jsou business IP, transportní služby - národní a mezinárodní digitální okruhy, datové služby - Frame Relay, ATM. Mezi další služby, které bude společnost Aliatel nabízet svým zákazníkům na Slovensku, patří terminace a tranzit telefonního provozu a mezinárodní globální služby Infonetu.

Jednotlivé služby nabídne společnost koncovým uživatelům, strejně jako národním a mezinárodním telekomunikačním operátorům, jakými jsou např. alternativní operátoři bez vlastní infrastruktury, mobilní operátoři, poskytovatelé služeb internetu a celosvětoví globální operátoři.

"Komunikační služby představují mimořádně důležitou oblast rozvoje firem nejen ve světě, ale i na Slovensku, což dokazuje i vývoj v rámci telekomunikačních produktů na trhu," řekl Ing. Vladimír Galovič, obchodní zástupce Aliatelu Slovakia. "Jsme velmi rádi, že naše společnost začala působit i na slovenském trhu. Díky tomuto kroku můžeme nabídnout firmám a podnikům na Slovensku jistotu a zázemí profesionálních komunikačních služeb té nejvyšší kvality," dodal pan Galovič.

Při poskytování komplexních komunikačních řešení bude Aliatel na Slovensku spolupracovat se společností Infonet, se kterou spolupracuje i v České republice. Společnost Infonet poskytuje od roku 1998 globální komunikační služby pro skupinu mezinárodních společností v České republice. Ve spolupráci s Aliatelem vstupuje Infonet na slovenský trh s cílem poskytnout zákazníkům na Slovensku přístup do sítě World Network ®, která představuje systém služeb a podpory pro zákazníky ve více než 70 zemích světa.

 www.aliatel.cz

Článek ze dne 17. května 2002 - pátek