logo itpoint.cz

Aliatel zajistí telefonní služby pro byty v Kolovratech

Jde o speciální projekt pro 144 bytových jednotek, který řeší systém připojení k internetu a do veřejné telefonní sítě, rozvody TV v jednotlivých bytech, domácího telefonu s elektronickým vrátným a dálkovým ovládáním elektronického zámku u vstupních dveří a elektronický zabezpečovací systém s alternativním napojením na asistenční službu.

Společnost Aliatel a.s. se ve spolupráci se společností SOFTEX GROUP s.r.o. stala dodavatelem telefonních služeb a internetového připojení pro obytný komplex Nad Dvorem v Kolovratech, Praha 10, kde bude do konce roku 2002 realizována zakázka na řešení centrální informační sítě (CIS).

Jde o speciální projekt pro 144 bytových jednotek, který řeší systém připojení k internetu a do veřejné telefonní sítě, rozvody TV v jednotlivých bytech, domácího telefonu s elektronickým vrátným a dálkovým ovládáním elektronického zámku u vstupních dveří a elektronický zabezpečovací systém (EZS) s alternativním napojením na asistenční službu. Každý z majitelů bytu může rozhodnout o napojení na elektronický zabezpečovací systém (EZS) s možností napojení na pult centralizované ochrany (PCO).

Přímo v areálu bude umístěna centrální telefonní ústředna, čímž jednotlivé domácnosti ušetří za hovorné, proti klasickému řešení přes dominantního operátora, cca 40 %. Aliatel je v realizaci projektu CIS partnerem společnosti SOFTEX GROUP a do této doby jsou rozvody projektu CIS realizovány ve více jak 2000 domácnostech.

 www.aliatel.cz

Článek ze dne 20. září 2002 - pátek