logo itpoint.cz

Analytická společnost Gartner označila Alcatel OmniPCX 4400 jako vedoucí komunikační řešení na bázi IP

Gartner, Inc. je výzkumná a poradenská společnost, která pomáhá více než 10 500 klientům růst na základě porozumění novým technologiím. Gartner hodnotí každého výrobce z mnoha pohledů, například s ohledem na podnikovou strategii, technickou inovaci, působení na trh, strategii podpory produktů, sdílení informací, podíl na trhu, vlastnosti produktu, finanční možnosti a distribuční kanály. Gartner působí v 90 zemích celého světa.

Společnost Alcatel oznámila, že podle zprávy společnosti Gartner s názvem "2002 EMEA Corporate Enterprise Telephony Magic Quadrant*" zveřejněné ředitelem výzkumu společnosti Stevenem Bloodem, se řešení Alcatel OmniPCX 4400 umístilo v kvadrantu vedoucích řešení pro trhy v Evropě, na Blízkém východě a v Africe (EMEA).

Gartner hodnotí každého výrobce z mnoha pohledů, například s ohledem na podnikovou strategii, technickou inovaci, působení na trh, strategii podpory produktů, sdílení informací, podíl na trhu, vlastnosti produktu, finanční možnosti a distribuční kanály.

Produkty společnosti Alcatel jsou pro podnikovou sféru dobře připraveny, zejména díky tomu, že společnost již několik let investuje 14 procent celkového obratu do výzkumu a vývoje. S 22,3% podílem na trhu v Západní Evropě je Alcatel vedoucí společností v tomto segmentu.**

Konstrukce produktu Alcatel OmniPCX 4400 je založena na duální vlastnosti IP/TDM. Tím, jak dovoluje použít pokročilé komunikační vlastnosti v IP a hladký rozvoj IP, chrání investice zákazníka. Implementace tradičních standardů a IP standardů totiž dovoluje integrovat produkt s existujícími e-business aplikacemi. Náklady mohou být navíc optimalizovány prostřednictvím mechanismu "cesta nejnižších nákladů". Síťové vlastnosti Alcatel OmniPCX 4400 umožňují uživatelům ze vzdálených kanceláří nebo poboček snadný přístup k informacím a aplikacím. Alcatel OmniPCX 4400 poskytuje aplikace a služby podporující lepší produktivitu, pružnost a komfort pro mobilní řešení, současně s aplikací bezpečnostních podnikových standardů.

V oblasti podpory prodeje společnost Alcatel dokončila poslední fázi posunu od přímého k nepřímému modelu, který dovoluje plně optimalizovat fungování obchodního kanálu v závislosti na potřebách trhu. To se týká především velkých systémových a síťových integrátorů, kteří budou hrát hlavní úlohu při implementaci komunikačních řešení zejména do velkých podniků využívajících všech výhod IP a pokročilých systémů CRM.

"Když migrujete k IP komunikaci, je řešení Alcatelu díky své duální vlastnosti IP-TDM schopno zásadně redukovat rizika," uvedl generální manažer e-Business Networking Activities Jean Luc Fourniou. "Tato vlastnost je důležitá v okamžiku, kdy velké podniky používají jednoduchou platformu, ale současně jsou konfrontovány s různými úrovněmi složitosti datových sítí. To je také hlavní důvod, proč zpráva společnosti Gartner potvrzuje, že nabídka společnosti Alcatel je z hlediska dlouhodobých investic jednou z nejvýhodnějších" dodal

Gartner, Inc. je výzkumná a poradenská společnost, která pomáhá více než 10 500 klientům růst na základě porozumění novým technologiím. Firma se skládá z divizí Gartner Research, Gartner Consulting, Gartner Measurement a Gartner Events. Byla založena roku 1979 a dnes sídlí v americkém Stamfordu ve státě Connecticut. Jejích 4000 spolupracovníků (včetně 1 200 konzultantů a výzkumných analytiků) působí v 90 zemích celého světa. V roce 2001 činil obrat společnosti 963 milióny dolarů.

Více informací na http://www.gartner.com

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 8. listopadu 2002 - pátek