logo itpoint.cz

Aplikace SMS FunTom od Fincom Group využívající koncept Fixed SMS expanduje do celé Evropy

SMS FunTom umožňuje komfortně posílat SMS zprávy, loga a zvonění přímo z modemů bez nutnosti přístupu na Internet.

Hannover, 20. března 2002 - Fincom Group, skupina firem dodávající informační a komunikační technologie a služby, dnes ohlásila uzavření dohody se společností Materna Information & Communications, na základě které bude její aplikace SMS FunTom distribuována v zemích západní Evropy. Aplikace je postavena na unikátní komunikační technologii Microcom Messaging Technology (MMT), která umožňuje posílat krátké textové (SMS) zprávy z modemu po pevné síti. Obě společnosti předpokládají, že aplikace bude dostupná uživatelům v Německu, Rakousku, Belgii, Holandsku, Francii, Maďarsku a v dalších evropských zemích během letošního druhého čtvrtletí.

Služby zasílání SMS zpráv po pevné lince, které zpřístupňují modemová zařízení Microcom s nainstalovanou aplikací SMS FunTom, již nyní využívají zákazníci v České republice a v Polsku. Tato softwarová aplikace tak poskytuje prostřednictvím modemu uživatelům levný a komfortní nástroj k vytváření, sdílení a zasílání SMS zpráv, vlastních log, obrázků a zvonění na mobilní telefony.

Aplikace SMS FunTom verze 1.0 oslovuje širokou skupinu uživatelů, kteří často posílají SMS zprávy přes internetové SMS brány, a ty, kteří hledají vysokou úroveň funkčnosti a komfortu pro vytváření a zasílání SMS. Oproti posílání zpráv z mobilního telefonu nabízejí nové modemy Microcom možnost posílání dlouhých SMS (až 5x160 znaků), vytváření a zasílání obrázků/zvonění a nesrovnatelně vyšší komfort. Navíc, aplikace SMS FunTom založená na MMT umožňuje vytvářet jmenné seznamy, skupiny, tvořit SMS off-line, zpětně potvrzovat doručení zprávy a další funkčnosti.

SMS FunTom využívá komunikační infrastrukturu Anny Way Information Center společnosti Materna, která zajišťuje doručování SMS zpráv a jejich zpoplatnění. Na CeBITu byla aplikace SMS FunTom prezentována v rámci stánku společnosti Materna Materna Information & Communications, hala 12, stánek A15.

V současné době je možné s pomocí aplikace SMS FunTom zasílat SMS zprávy, loga a zvonění. Nicméně, vzhledem k budoucímu nástupu služeb nové generace, díky kterým budou uživatelé moci posílat EMS (Enhanced Messaging Service) a MMS (Multimedia Messaging Service) zprávy, je tato softwarová aplikace připravena na rozšíření své funkčnosti.

"Díky našemu strategickému partnerství se společností Materna Information & Communications se nyní uživatelům v celé Evropě otevírá příležitost využít komfortu posílání SMS zpráv přímo z jejich PC, a to bez předtím nezbytného přístupu na Internet," řekl Pavel Hloušek, prezident Fincom Group. " Věříme, že zákazníci v celé Evropě ocení originální funkčnost aplikace SMS FunTom, vedle posílání běžných SMS také např. zasílání vlastních obrázků a zvonění umožňující personifikovat mobilní telefon podle svých představ."

Microcom Messaging Technology, unikátní technologie na tvorbu a zasílání SMS zpráv, je patentově chráněnou technologií. Nově uváděná služba posílání SMS zpráv z modemů Microcom využívá řešení Anny Way od německé společnosti Materna Information & Communications. Produkty, řešení a služby Anny Way jsou ve střední a východní Evropě poskytovány společností Fincom-Materna Communications, která je společným podnikem firmy Materna a skupiny Fincom Group.

 www.fincomgroup.net
tisková zpráva

Článek ze dne 21. března 2002 - čtvrtek