logo itpoint.cz

Asociace EBU si vybrala pro nadcházející olympijské hry satelitní služby od firmy SES AMERICOM

EBU získá satelitní spojení pro přenos programů ze ZOH 2002 v Salt Lake City v USA do Evropy. Díky možnosti kvalitního satelitního přenosu na takto dlouhou vzdálenost, bude snažší vysílat dále tato významné sportovní události.

Firma SES AMERICOM oznámila, že uzavřela dohodu s asociací European Broadcasting Union (EBU). Předmětem dohody je používání satelitních služeb firmy SES AMERICOM v rámci vysílání přenosů z nadcházejících zimních olympijských her 2002 (ZOH 2002).

Díky této dohodě získá EBU satelitní spojení pro přenos programů ze ZOH 2002 v Salt Lake City v USA do Evropy. Eddy Frankland z Londýna, viceprezident pro přenosové služby u firmy SES AMERICOM, řekl : "Olympijské hry jsou událostí světového významu a my jsme velice rádi, že můžeme poskytnout naše služby a podporu EBU. Pevně věříme, že tato dohoda mezi EBU a SES AMERICOM bude pouze začátkem dlouhodobé a úspěšné spolupráce obou organizací."

Stefan Kurten, výkonný ředitel EBU, řekl : "Doufáme, že nadcházející zimní olympijské hry přinesou hodně vzrušujících zážitků a snad i trochu oddechu od jiných světových událostí. Všichni naši partneři z oblasti vysílání předpokládají vysokou sledovanost všech sportovních klání během ZOH. Díky možnosti kvalitního satelitního přenosu na takto dlouhou vzdálenost, budeme moci lépe a snadněji vysílat dále tyto významné sportovní události."

Asociace European Broadcasting Union (EBU) byla založena v roce 1950 a představuje největší profesionální sdružení národních programů pro televizní vysílání na světě. Asociace má 70 aktivních členů z 51 zemí Evropy, Severní Afriky a Středního Východu a 46 přidružených členů z 29 zemí této oblasti. Mezi hlavní aktivity asociace patří provoz globálních sítí eurovize a eurorádia, koordinace zpravodajských a sportovních programů, vytváření a podpora technických standardů, právní poradenství a ochrana veřejnoprávních televizí.

Společnost SES Americom Inc. má již 25 let zkušeností na poli satelitního přenosu a vysílání. Díky tomu je uznávaným průkopníkem a vůdcem v poskytování globálních satelitních komunikačních služeb. Firma má v současné době 17 satelitů na oběžné dráze, které zajišťují přenosy z oblastí Evropy, Ameriky, Atlantského a Tichého oceánu a Asie. Firma patří do skupiny SES GLOBAL a díky tomu poskytuje také kompletní telekomunikační služby po celém světě. Mezi hlavní zákazníky firmy SES Americom patří :

ABC Radio Networks, AT&T Alascom, British Telecom, Deutsche Welle, Discovery, Fox, TV Guide/Gemstar, Gannett, ICG, Merlin, NBC, the New York Times, NHK, PaxNet, PBS, TELE Greenland, TV Europa, TimeWarner/Turner Broadcasting, a Viacom.

V listopadu 2001 se společnost SES Americom sloučila s firmou SES ASTRA a byly tak vytvořena největší globální satelitní firma, SES GLOBAL S.A. Nová firma má 29 satelitů, které poskytují satelitní služby více než 90 procentům světové populace. A navíc, díky strategickému partnerství firmy SES GLOBAL s firmami AsiaSat, NSAB, Star One, Americom Asia-Pacific a Nahuelsat disponuje firma SES GLOBAL 42 satelity, které poskytují přenosové, telekomunikační, zpravodajské a internetové služby zákazníkům z řad firem i občanů na celém světě.

 www.ses-americom.com

Článek ze dne 17. ledna 2002 - čtvrtek