logo itpoint.cz

Belgická KPN si vybrala řešení ATM IAD na podporu nových služeb založených na technologii SHDSL

Společnost KPN Belgium si vybrala zařízení pro integrovaný přístup (IAD) do bankomatů (ATM) typu LA-110 od izraelské společnosti RAD Data Communications. Toto zařízení bude použito v nové síti SHDSL, kterou společnost KPN zavádí. Zařízení LA-110 představuje speciální bankomat s integrovaným přístupem IAD, který umožní nabídnout hlasové služby, síťové služby LAN a datové služby malým a středním podnikům, přes obyčejnou přístupovou linku DSL.

Společnost KPN Belgium si vybrala zařízení pro integrovaný přístup (IAD) do bankomatů (ATM) typu LA-110 od izraelské společnosti RAD Data Communications. Toto zařízení bude použito v nové síti SHDSL, kterou společnost KPN zavádí.

Zařízení LA-110 představuje speciální bankomat s integrovaným přístupem IAD, který umožní nabídnout hlasové služby, síťové služby LAN a datové služby malým a středním podnikům, přes obyčejnou přístupovou linku DSL.

 LA-110 KPN Belgium chce použít tato zařízení pro rozšíření nabídky svých služeb na technologii SHDSL o pronájem linek, spojování mezi sítěmi LAN, ATM služby, služby v oblasti Frame Relay a přístup k internetu. Tyto služby firma nabízí od podzimu letošního roku zákazníkům po celé zemi. Peter Scheer, starší konzultant u společnosti Meta Group, k tomu řekl: "Technologie SHDSL umožňuje symetrický přenos dat o rychlostech až 2,3 Mb za sekundu přes dvě linky, nebo 4,6 Mb za sekundu přes 4 linky na vzdálenost 5 km, což je atraktivní řešení zejména pro malé a střední firmy, které potřebují využívat velkou šířku pásma. Na rozdíl od velkých firem si segment malých a středních společností nemůže dovolit vynakládat vysoké náklady na konektivitu STM. Na rozdíl od domácností, mohou však být jejich potřeby v oblasti hlasových a datových služeb plně uspokojeny technologií ADSL."

Velká šířka pásma bez nutnosti optických vláken

Společnost KPN Belgium chce zařízení LA-110 instalovat u zákazníků. V závislosti na konkrétním balíčku služeb se zákazníci budou připojovat prostřednictvím vlastních směrovačů nebo systémů PABX na uživatelské rozhraní LA-110. Výsledný balík dat pak bude přenesen přes kroucenou dvojlinku patřící firmě Belgacom (poskytovatel připojení) do centra DSLAM společnosti KPN, které se nachází v nejbližší hlavní kanceláři poskytovatele připojení.

Zařízení DSLAM provede převod požadované šířky pásma na příslušný stálý virtuální okruh (PVC) pro zajištění přenosu přes Frame Relay sítě společnosti KPN. Sammy Elalouf, starší obchodní manažer u společnosti RAD Data Communications pro oblast Belgie, k tomu poznamenal: "Operátoři jako KPN začali ve zvýšení míře plánovat zavedení služeb na bázi technologie SHDSL. Operátoři se hlavně zaměřují na zlepšení využití svých sítí DSLAM a hledají další zdroje příjmů, což jim nové služby nabízené v rámci technologie SHDSL, jako například pronájem linek malým a středním firmám, umožní dosáhnout." Jen v Západní Evropě je více než 20 miliónů malých a středních společností.

Kompatibilita se všemi hlavními typy sítí DSLAM a hlasovými bránami

Zařízení LA-110 je kompatibilní se všemi hlavními druhy sítí DSLAM včetně hlasových bran a je primárně určeno pro uspokojení potřeb malých a středních firem. Elalouf poznamenal: " Je to ideální produktové řešení pro KPN, protože přes technologii SHDSLA mohou být propojeny všechny dosavadní sítě DSLAM ." Produkt nabízí rozšíření nabídky služeb pro bankomaty, schopnosti administrace sítě a zajištění kvality a způsobu přenosu dat.

 aplikace použití LA-110

Společnost RAD Data Communications je soukromě vlastněná společnost, která byla založena v roce 1981. Firma si získala mezinárodní uznání jako hlavní výrobce vysoce kvalitních zařízení pro datovou komunikaci a aplikací pro telekomunikační průmysl. Řešení společnosti RAD využívají poskytovatelé služeb, komunikační společnosti nového i klasického typu a firemní sítě pro práci s daty a hlasem. Řešení od společnosti RAD přináší snížení investičních nákladů a zvýšení konkurenceschopnosti a ziskovosti. Společnost RAD již provedla instalaci více než čtyř miliónů jednotek a mezi její zákazníky patří více než 150 operátorů a komunikačních firem na celém světě. Společnost RAD podporuje tyto zákazníky přes svoji síť 18 zastoupení a 200 distributorů ve 105 zemích celého světa. Společnost RAD je členem skupiny RAD Group, která je světovou jedničkou v síťových a internetových řešeních.

 www.rad.co.il

Článek ze dne 13. listopadu 2002 - středa