logo itpoint.cz

Brněnský veřejný informační terminál se v září a říjnu stal druhým nejvyužívanějším v republice

Přístroj umístěný v areálu Brněnských veletrhů a výstav zaznamenal v září 2002 více než sedminásobný nárůst provozu v porovnání s předchozím měsícem. Zatímco v srpnu shlédli zákazníci Českého Telecomu jeho prostřednictvím 226 různých internetových stránek, v září jich už bylo 2 423. Rekordnímu zájmu se pak tento tzv. internetový kiosek těšil v první polovině října 2002, a to především díky 12. ročníku Mezinárodního veletrhu Invex.

Druhým nejvyužívanějším v republice se stal na podzim veřejný informační terminál v Brně. Přístroj umístěný v areálu Brněnských veletrhů a výstav zaznamenal v září 2002 více než sedminásobný nárůst provozu v porovnání s předchozím měsícem. Zatímco v srpnu shlédli zákazníci ČESKÉHO TELECOMU jeho prostřednictvím 226 různých internetových stránek, v září jich už bylo 2 423. Rekordnímu zájmu se pak tento tzv. internetový kiosek těšil v první polovině října 2002, a to především díky 12. ročníku Mezinárodního veletrhu Invex.

Připojit se k internetu přímo z výstaviště mohou návštěvníci areálu Brněnské veletrhy a výstavy od května tohoto roku. Veřejný informační terminál, který zde ČESKÝ TELECOM instaloval v přízemí pavilonu E, je prvním zařízením svého druhu v Brně. Zdarma je jeho prostřednictvím možné shlédnout informace, které na svých webových stránkách zpřístupňuje společnost BVV a.s. (v září návštěvnost bezplatných stránek tvořila 36% všech přístupů). Kromě bezplatné nabídky mohou zákazníci (pomocí virtuální klávesnice na dotykovém displeji) využívat internet, elektronickou poštu nebo telefonovat z integrovaného telefonního automatu. Tyto služby hradí multifunkční kartou TRICK, do budoucna se předpokládá také využití karet bankovních.

Stejně jako všechny ostatní informační terminály ČESKÉHO TELECOMU je i ten brněnský připojen k síti linkami euroISDN.Celou síť řídí moderní dohledové centrum ČESKÉHO TELECOMU. Dodavatelem přístrojů je společnost Ascom Praha, která je součástí mezinárodního koncernu Ascom Group.

Jak použít terminál ?

Terminál ovládáte pomocí dotykové obrazovky (příp. klávesnice). Nabídkou služeb na terminálu procházíte bezplatně. V momentě, kdy si vyberete požadovanou službu, budete vyzváni k vložení běžně multifunkční karty Trick. Kromě toho jsou vybrané služby či nabízené informace poskytovány na terminálech bezplatně. - dotkněte se obrazovky, a procházejte jednotlivými stránkami …

Jak na Internet ?

Klikněte na ikonu "Internet" v boční liště. Terminál Vás vyzve ke vložení multifunkční karty Trick a otevře internetovou stránku www.seznam.cz. Z této stránky si můžete vybrat jinou požadovanou webovou stránku.

Jak telefonovat ?

Klikněte na ikonu "Telefon" na boční liště. Terminál Vás vyzve ke vložení multifunkční karty Trick a otevře se Vám nová obrazovka, kde si pomocí nabízených tlačítek s číslicemi volíte požadované telefonní číslo. Po jeho zadání začne terminál telefonní číslo vytáčet. Volit můžete místní, meziměstské i mezinárodní hovory, hovory do sítí jiných operátorů na území ČR.

Jak poslat e-mail ?

Klikněte na ikonu "E-mail" v boční liště. Otevře se Vám nová obrazovka. Pomocí ikony "Klávesnice" v boční liště dotykové obrazovky vyplňte údaje: "OD" (ve formě x@x.x), "KOMU", "KOPIE", "PŘEDMĚT" a TEXT zprávy. Po dopsání textu e-mail odešlete kliknutím položky "ODESLAT". Terminál Vás požádá o vložení multifunkční karty Trick a Váš e-mail odešle.

Jak poslat SMS ?

Klikněte na ikonu "SMS" v boční liště. Terminál Vás vyzve ke vložení multifunkční karty Trick a otevře stránku pro zasílání SMS zpráv. Zvolte si svého operátora a pomocí ikony "Klávesnice" ve spodní liště dotykové obrazovky vepište do nabízené kolonky předčíslí operátora, číslo požadovaného účastníka a text zprávy. Po dopsání textu zprávu odešlete.

Chcete se zviditelnit na terminálu ?

Rádi byste nabídli své služby a produkty právě na tomto terminálu? Nebo byste chtěli expandovat se svými obchody po celé České republice, resp. nahradit nákladné a obtížně kontrolovatelné "kamenné" pobočky v jiných městech s vysokým nájmem? Pomocí centrálního řízení terminálů jsme schopni Vám nabídnout zobrazení Vašich aktuálních informací na kterémkoliv terminálu v rámci celé ČR.

Ceník telekomunikační služby Veřejných informačních terminálů (VIT)

Tarifikace
Funkce Tarifikace
Prohlížení nabídky služeb a základních informací na terminálu Zdarma
Využívání internetových stránek 3,60 Kč/impulz
Využívání samotného telefonního automatu 5,40 Kč/impulz
Využívání telefonního automatu při současném využívání internetu* 7,20 Kč/impulz
Odeslání e-mailu 3,60 Kč za odeslaný e-mail
Odeslání SMS zprávy 3,60 Kč/impulz

Ceny jsou uvedeny včetně DPH a platí pro použití multifunkční karty Trick,* bude zprovozněno později

Telefonní automat
Délka impulzu v závislosti na typu volání 07:00 - 19:00 19:00 – 07:00
Místní hovor 2 min 4 min 50 sec
Meziměsto 40 sec 1 min 35 sec
Internet, SMS 3 min 6 min

Délky impulzů za hovory do sítí jiných operátorů, za mezinárodní hovory atd. jsou stejné jako u veřejných telefonních automatů.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 17. října 2002 - čtvrtek