logo itpoint.cz

Cable Wireless podporuje s celoevropským pokrytím síť pro dodávání obsahu s Tiscali

Dochází k rozšíření celoevropského záběru služeb dodávky obsahu společnosti Cable & Wireless tím, že doplní pokrytí jeho vlastní vysokorychlostní IP sítě. Cable & Wireless umístí své CDN servery-clustery na přístupové body (points of presence - PoP) Tiscali ve 14 zemích po celé Evropě, za využití svého inteligentního web-cachingového systému pro optimalizaci rychlosti a dostupnosti webových stránek svých zákazníků.

Cable & Wireless, globální telekomunikační skupina oznámila dohodu s Tiscali International Network, přenosovou sítí evropské internetové společnosti Tiscali, o připojení své Sítě pro dodávání obsahu (Content Delivery Network - CDN) k celoevropské síti Tiscali, která je rozšířena ve 14 zemích. Rostoucí počet zákazníků dodávajících společnosti Cable & Wireless obsah nyní bude profitovat z garantované vysokorychlostní a spolehlivé konektivity k zákaznické základně Tiscali, čítající 7,4 milionu aktivních uživatelů.

Tato smlouva významně rozšíří celoevropský záběr služeb dodávky obsahu společnosti Cable & Wireless tím, že doplní pokrytí jeho vlastní vysokorychlostní IP sítě. Cable & Wireless umístí své CDN servery-clustery na přístupové body (points of presence - PoP) Tiscali ve 14 zemích po celé Evropě, za využití svého inteligentního web-cachingového systému pro optimalizaci rychlosti a dostupnosti webových stránek svých zákazníků.

Dle podmínek smlouvy, Tiscali získá od CDN zákazníků Cable & Wireless podíl na výnosech za provoz, uskutečněný přes tuto síť. Mezi zákazníky CDN společnosti Cable & Wireless patří BSkyB, FT.com, MLB.com, ITV-F1, Sony Music a Sony Pictures Digital Entertainment, Sportsline.com, MSNcarview, ESPN, Microsoft, Disney Internet Group, BMG Entertainment a Cisco Learning Institute.

"Zjistili jsme, že služby dodávky obsahu jsou klíčové pro to, abychom umožnili našim zákazníkům vyhledávat obsah vysokorychlostně bez ohledu na to, kde obsah vznikl", řeklPaolo Susnik, President Tiscali International Network a Mezinárodní technickýředitel Tiscali. "Jsme hrdi na to, že jsme se spojili s tak významnou firmou působící v této oblasti a věříme, že se nám podaří rozvinout plodné partnerství."

"Tato smlouva je důležitým krokem, který nám umožňuje dodávat globální obsah blíže přímo k desktopům a domácnostem v Evropě," řekl Andrew McGrath, president Service Providers, Cable & Wireless. "Tiscali má v Evropě větší pokrytí než kterýkoliv konkurenční poskytovatel Internetu a očekáváme, že naše smlouva přinese významné rozšíření nabídky kterémukoliv dodavateli obsahu, který hledá ten nejlepší přístup k uživatelům Internetu v Evropě."

CDN jsou nezbytným nástrojem pro firmy, které chtějí provozovat komplexní webové stránky distribuované globálně uživatelům z řad zákazníků a zaměstnanců. Poskytovatelé služeb se schopností nabízet CDN, jako je Cable & Wireless, mohou významně vylepšit spolehlivost a výkon webových stránek svým zákazníků tím, že zajistí, že obsah je dodán v co nejkratším čase od nejbližšího serveru ke koncovému uživateli. To znamená snížení vzdálenosti přenosu obsahu a proto i menší prodlevu, která snižuje náklady na šířku pásma, protože je potřebná menší šířka pásma. Technika používaná CDN firmy Cable & Wireless může zvýšit výkon webových stránek troj- až desetinásobně a to i u obsahu, který je pravidelně aktualizován každých několik minut.

Cable & Wireless patří k nejvýznamnějším firmám působícím v oblasti telekomunikací, dle údajů z 31. března 2002, s ročním obratem více než 5,9 miliard liber (8,6 miliard USD) a se zákazníky v 70 zemích. Firma se skládá ze dvou hlavních a doplňkových divizí: Cable & Wireless Regional a Cable & Wireless Global. Cable & Wireless Regional nabízí širokou škálu telekomunikačních služeb ve 33 zemích po celém světě. Hlavní zaměření Cable & Wireless Global do budoucnosti směřuje především do oblasti IP (Internetového protokolu) a datových služeb a řešení pro firemní zákazníky. Pro podporu této strategie firma v USA, Evropě a v asijsko-pacifickém regionu vyvinula pokročilé IP sítě a služby s přidanou hodnotou. Díky své finanční síle a schopnostem její globální IP infrastruktury, zaujímá Cable & Wireless jedinečné postavení v oblasti globálního pokrytí a služeb firemním zákazníkům.

 www.tiscali.cz
 www.cw.cz

Článek ze dne 20. června 2002 - čtvrtek