logo itpoint.cz

Český slavík Mattoni 2002 - hlasování prostřednictvím SMS

Proti minulým ročníkům je tu jedna důležitá novinka – hlasování zasláním SMS z mobilního telefonu. Po loňských spekulacích o tom, že někteří hudební manažeři nebo fanoušci skupují časopisy s hlasovacími lístky a ve velkém zasílají hlasy do ankety nad rámec fair play se pořadatel po dohodě s představiteli našich hudebních vydavatelství rozhodl upravit hlasování tak, aby se podobným podezřením předešlo. Letos tedy žádné hlasovací lístky, žádné hlasování po internetu (obava z hackerů), místo toho pouze SMS zpráva a to samostatná SMS pro každou z hlavních kategorií.

Rok uplynul a posluchači populární hudby mají opět příležitost rozhodnout, kterému českému zpěvákovi, zpěvačce a hudební skupině udělí titul "Český slavík". Proti minulým ročníkům je tu jedna důležitá novinka – hlasování zasláním SMS z mobilního telefonu. Po loňských spekulacích o tom, že někteří hudební manažeři nebo fanoušci skupují časopisy s hlasovacími lístky a ve velkém zasílají hlasy do ankety nad rámec fair play jsme se po dohodě s představiteli našich hudebních vydavatelství rozhodli upravit hlasování tak, aby se podobným podezřením předešlo.

Letos tedy žádné hlasovací lístky, žádné hlasování po internetu (obava z hackerů). Místo toho pouze SMS zpráva a to samostatná SMS pro každou z hlavních kategorií. Program přijímaní hlasovacích SMS je upraven tak, že z každého mobilního telefonu lze v každé z výše uvedených kategorií hlasovat pouze jednou. Podrobné pokyny jak hlasovat budou zveřejněny zhruba ve dvaceti denících a časopisech a na našich internetových stránkách. Pro zaslání SMS nelze využít internet.

Nemáme obavy, že zrušením hlasovacích lístků dojde k omezení možnosti poslat hlas. Podle posledních zveřejněných údajů je v naší republice více než 6 milionů mobilních telefonů, což je množství zaručující širokou účast v anketě. Je rovněž známo, že mobilní telefon používají prakticky všechny věkové kategorie občanů.

Hlasování formou SMS je také rychlejší a jednodušší. Není třeba vystřihovat hlasovací lístek z tisku, kupovat korespondenční lístek nebo obálku se známkou, lepit ho na korespondenční lístek nebo zalepovat do obálky a nést do poštovní schránky.

Cena za SMS odpovídá tarifu majitele telefonu a ceníku operátorů bez jakéhokoli navýšení.

Hlasování začíná 25. září v den úvodní tiskové konference a končí o půlnoci 18. listopadu 2002.

Vyhodnocení výsledků zajišťuje nadnárodní firma zabývající se elektronickým zpracováním dat – scanservice spol. s r.o.. Správnost a objektivnost zpracování došlých hlasů bude posouzena nezávislou auditorskou firmou a její stanovisko bude zveřejněno.

Vedle tradičních hlavních kategorií zpěvák, zpěvačka, hudební skupina a Absolutní slavík se letos bude vyhlašovat Skokan roku v každé z kategorií (zpěvák, zpěvačka, hudební skupina). Skokan roku se musí umístit v první dvacítce a proti loňskému roku se posunout (poskočit) o největší počet příček. Podmínkou zařazení do této kategorie je, aby se v předešlém ročníku ankety již umístil a to na jakémkoli místě. Objev roku se musí umístit v první padesátce v jakékoli hlavní kategorii. Cenu získá ten, kdo skončí na nejvyšší příčce. Podmínkou je, aby v předešlém ročníku ankety nefiguroval na jakémkoli místě.

Ceny vítězům budou předány na slavnostním vyhlášení výsledků ve Státní opeře Praha v sobotu 7. prosince večer, v přímém přenosu TV Nova a Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu.

JAK HLASOVAT ?

PŘÍKLADY

Pište přesná celá příjmení a jména a správné názvy skupin (nepoužívejte neoficiální zkratky). Při chybě ve jméně nebo názvu bude při zpracování váš hlas vyřazen.

SMS odešlete na číslo svého operátora (bez jakékoli předvolby, cena SMS podle vašeho tarifu a ceníku operátorů) :

Obratem obdržíte zprávu o přijetí vašeho hlasu ke zpracování. Systém je nastaven tak, že z jednoho čísla mobilního telefonu lze hlasovat v každé kategorii pouze jednou (jedním hlasováním se rozumí uvedení jmen na prvním až třetím místě).

Interpret uvedený na prvním místě dostane při sčítání tři body, na druhém dva body a na třetím jeden bod. Výsledky ankety zpracovává scanservice spol. s r. o. a budou ověřeny nezávislým auditorem. Své hlasy můžete poslat nejpozději do 18. listopadu 2002.

Pro zaslání SMS nelze využít internet !

 www.ceskyslavik.cz

Článek ze dne 26. září 2002 - čtvrtek