logo itpoint.cz

Český Telecom hledá nového generálního ředitele

Budoucího nejmocnějšího muže českých telekomunikací vybere tříčlenný nominační výbor ve složení Jan Juchelka z Fondu národního majetku, šéf TelSource Bessel Kok a Ondřej Felix, který se dočasně ujal funkce po odvolaném Přemyslu Klímovi. V nejbližších týdnech jsou dále očekávýny i změny na postech některých současných víceprezidentů společnosti.

Rozhodující akcionáři Českého Telecomu, stát a konsorcium TelSource, se rozhodli najít pro firmu nového šéfa. Jak píší Hospodářské noviny, Telecom by rád jméno nového šéfa oznámil co nejdříve, pravděpodobně v květnu či červnu.

Budoucího nejmocnějšího muže českých telekomunikací vybere tříčlenný nominační výbor ve složení Jan Juchelka z Fondu národního majetku, šéf TelSource Bessel Kok a Ondřej Felix. Ten se dočasně ujal funkce po odvolaném Přemyslu Klímovi.

Skupině bude radit profesionální personální agentura, avšak konečné slovo zůstane na představenstvu. Agentura bude podle mluvčího Telecomu Vladana Crhy vybrána ještě tento měsíc a od nominačního výboru obdrží požadovaný profil generálního ředitele.

Hlavní podmínkou, kterou musí budoucí generální ředitel dominantního operátora splňovat, je být kvalitním profesionálem. Při výběru bude kladen důraz na rychlost, nikoli však na úkor kvality, řekl listu Crha.

Podle HN Telecom zřejmě nečekají jen změny na nejvyšším postu. Podle informací listu se křesla houpají i pod některými současnými viceprezidenty, jejichž odvolání je údajně otázkou týdnů. K první výraznější personální rošádě dojde již tento pátek, kdy se uskuteční mimořádná valná hromada. Ta má mimo jiné na programu odvolání a volbu členů představenstva a dozorčí rady.

ČTK

Článek ze dne 18. prosince 2002 - středa