logo itpoint.cz

Český Telecom jedná o novém modelu přístupu na internet

Druhé kolo jednání o změnách v přístupu k internetu včera zahájil Český Telecom s předními poskytovateli služeb internetu

Druhé kolo jednání o změnách v přístupu k internetu včera zahájil Český Telecom s předními poskytovateli služeb internetu (ISP). Navázal tak na předběžné neformální informace poskytnuté ISP v minulých týdnech a na včerejší detailní prezentaci alternativního obchodního modelu. V tomto kole jsou již na stole konkrétní návrhy s technickými i obchodními podmínkami pro novou službu Internet Plus, kterou Český Telecom zavádí s platností od 1. října 2002.

Na změny primárně vyvolané sporným cenovým rozhodnutím ČTÚ z 21. května t. r. se kromě Českého Telecomu musí připravit i všichni ISP, kteří budou mít zájem tuto výhodnější alternativu přístupu k internetu podporovat a nabízet. Přestože většina z velkých ISP uznává nutnost změny současného dlouhodobě nestabilního stavu, setkává se Český Telecom s výhradou, že na potřebné změny nemají ISP dostatek času. "Výhradu ke krátkým termínům uznáváme, ale věříme, že naši partneři pochopí, že i my jsme byli nuceni připravit nový model v extrémně krátkých lhůtách. Jsem přesvědčen, že je pořád realistické termín 1. října stihnout, bude to však od nás všech vyžadovat rychlé jednání. V těchto dnech jsme já a moji kolegové našim obchodním partnerům plně k dispozici a jsme připraveni jim poskytnout veškeré potřebné informace a odbornou asistenci, abychom společně vše zvládli," říká Pavel Jiroušek, viceprezident Českého Telecomu pro služby velkoprodeje. Český Telecom již otevřel druhé kolo jednání se společnostmi Czech OnLine, Tiscali a Contactel. Nová služba Internet Plus, představená včera Českým Telecomem, vytváří prostor pro zachování či dokonce snížení současných cen za přístup k internetu prostřednictvím telefonní linky a zároveň zavádí nový transparentní způsob vyúčtování za připojení k internetu.

 www.telecom.cz

Dotčení operátoři ale mají jiný názor

Článek ze dne 8. srpna 2002 - čtvrtek