logo itpoint.cz

Český Telecom opět oddaluje zpřístupnění technologie xDSL pro českého zákazníka

Alternativní operátoři Aliatel, Contactel, eTel, GTS, Jet2Web Czech Republic, NEXTRA Czech Republic a Tiscali upozorňují na pokračující zneužívání dominantního postavení Českého Telecomu na českém telekomunikačním trhu ...

Jménem telekomunikačních operátorů Aliatel, Contactel, eTel, GTS, Jet2Web Czech Republic, NEXTRA Czech Republic a Tiscali upozorňujeme na pokračující zneužívání dominantního postavení Českého Telecomu na českém telekomunikačním trhu.

Český Telecom ani v prosincovém čísle telekomunikačního věstníku nezveřejnil dodatek k Referenční nabídce propojení obsahující takové podmínky, které umožní přístup k službám sítě Internet s využitím technologie ADSL. Opakovaně tak porušil povinnost, která mu byla uložena rozhodnutím ČTÚ z 11. listopadu 2002 ohledně poskytování služeb ADSL. Ve svém rozhodnutí o předběžném opatření z 27.6. 2002 ho regulátor přiměl zastavit nabízení a poskytování telekomunikační služby IOL Platinum, jejíž součástí byl i širokopásmový přístup s využitím technologie xDSL (ADSL). Důvodem předběžného opatření byla absence velkoobchodní nabídky na využití širokopásmového přístupu s využitím technologie xDSL (ADSL) účastníků Českého Telecomu ke službám, poskytovaným provozovateli telekomunikačních sítí, které jsou se sítí společnosti Český Telecom propojeny.

Nečinný přístup dominantního operátora ke zveřejnění velkoobchodní nabídky vede k neustálému oddalování nabízení xDSL (ADSL) služeb na českém trhu. Jsme přesvědčeni, že jednání Českého Telecomu poškozuje zájmy zákazníků, kterým odpírá možnost využívat služeb xDSL (ADSL) a těžit ze zdravého konkurenčního prostředí na telekomunikačním trhu. Absence velkoobchodní nabídky v telekomunikačním věstníku neumožňuje nabídnout tuto službu v dostupném termínu a tím ani využít samozřejmou existenci konkurence vedoucí ke snižování cen za připojení technologie xDSL.

 www.aliatel.cz     www.contactel.cz   www.gtsgroup.cz     www.jet2web.cz    www.etel-group.com/czech/frameset.html

 www.nextra.cz       www.tiscali.cz

Článek ze dne 18. prosince 2002 - středa