logo itpoint.cz

Český Telecom pokračuje v zavádění služeb na bázi technologie ADSL

Od 29. května 2002 zahajuje Český Telecom regionálně omezený testovací provoz služeb založených na technologii ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line - asymetrická digitální účastnická linka.) prostřednictvím placené služby IOL Platinium.

Český Telecom a.s. - Imaginet, o.z. od 29. května 2002 zahájí regionálně omezený testovací provoz služeb založených na technologii ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line - asymetrická digitální účastnická linka.) prostřednictvím placené služby IOL Platinium.

"Po počáteční fázi zaměřené na technologické aspekty se chceme na základě posledních zkušeností více orientovat na samotný obsah služby," uvedl Radek Soušek, zástupce ředitele odštěpného závodu Imaginet ČESKÉHO TELECOMU. "Chceme zmapovat zájem ze strany zákazníků, otestovat spolupráci s dodavateli obsahu a důkladně se připravit na komerční spuštění služeb ADSL," doplnil Radek Soušek.

Službu IOL Platinum bude proto ČESKÝ TELECOM a.s. - Imaginet, o.z., poskytovat pouze v omezených lokalitách ve třech městech České republiky ( P r a h a , B r n o  a O s t r a v a ). IOL Platinum je určena zejména pro malé a střední podniky z daných regionů, které ve své činnosti aktivně pracují s Internetem. Významnou součástí IOL Platinum je optimalizovaný obsah, ke kterému budou mít uživatelé přístup zdarma a bez započítávání přeneseného objemu dat. V průběhu testovacího provozu se počítá s jeho průběžným rozšiřováním.

V rámci projektu budou nabízeny tři varianty připojení. Uživatelům budou k dispozici zdarma také nadstandardní služby, například WebHosting v rozsahu 20 MB a e-mailová schránka o velikosti 30 MB. Mezi další výhody patří také nepřetržité připojení do Internetu, zpoplatňování na základě objemu přenesených dat a další.

Technologie ADSL používá standardní telefonní linky pro vysokorychlostní datovou komunikaci. V porovnání s jinými technologiemi umožňuje mnohonásobně rychlejší přístup k informacím a souborům, ke čtení e-mailových zpráv a napomáhá k efektivnější komunikaci mezi firmami i jednotlivci. Právě rozsáhlé spektrum multimediálních služeb (například přenosy digitální televize), vytváření privátních datových sítí, nebo možnost domácí práce zaměstnanců v mnoha různých profesích (tzv. teleworking) je jedním z jejich největších přínosů.

Veškeré další informace o IOL Platinum lze získat na bezplatné telefonní lince 0800184084, nebo na internetové adrese www.iol.cz, kde se zájemci mohou také on-line zaregistrovat.

 od 29. května 2002 zahajuje Český Telecom regionálně omezený testovací provoz služeb založených na technologii ADSL

Imaginet, o.z. ČESKÉHO TELECOMU, a.s., nabízí bohaté portfolio služeb a produktů, které se orientují především na řešení nestandardních služeb a řešení nad komunikační infrastrukturou ČESKÉHO TELECOMU. Odštěpný závod se soustředí především na oblast Internetu, informačních technologií a jejich synergii s komunikačními systémy. Imaginet tak nabízí řešení pro zajištění internetové konektivity, webové aplikace, integrované komunikační systémy, služby datových center, elektronického obchodování a všech souvisejících aktivit. Do této skupiny patří poskytovatel připojení do Internetu INTERNET OnLine (ISP), reklamní agentura M.I.A, skupina portálů (iBase, QUICK), CenTrade a asp1000.

Základní přehled obsahové nabídky

Obsahová nabídka

Pro všechny uživatele IOL Platinium je připraven zdarma vlastní obsah a nabídka zvýhodněných produktů na portále
 www.ibase.cz

Její součástí jsou :

Ve výhodné nabídce jsou připraveny také produkty a služby společností CenTrade a.s., iRetail, iCatalog, iSearch, iAuction.

Varianty připojení a základní přehled cen

Varianty služby

Rychlost (downstream/upstream) Měsíční objem přenesených dat do Internetu mimo vybrané obsahové služby
IOL Platinum 256/64 kb/s 0,5 GB
IOL Platinum 512/128 kb/s 1 GB
IOL Platinum 1024/256 kb/s 3 GB

Základní přehled cen

IOL Platinum 256/64, 0,5 GB objemu přenesených dat v ceně služby 1 900,00 Kč
IOL Platinum 512/128, 1 GB objemu přenesených dat v ceně služby 2 800,00 Kč
IOL Platinum 1024/256, 3 GB objemu přenesených dat v ceně služby 7 500,00 Kč

 

Služba IOL Platinum cena za data přenesená - stanovený měsíční limit

Cena za každý započatý

1 MB nad stanovený měsíční limit

Data nad limit - IOL Platinum 256/64, 0,5 GB 3,00 Kč
Data nad limit - IOL Platinum 512/128, 1 GB 2,50 Kč
Data nad limit - IOL Platinum 1024/256, 3 GB 2,25 Kč

 www.iol.cz

Článek ze dne 30. května 2002 - čtvrtek