logo itpoint.cz

Český Telecom posílil svou zahraniční konektivitu do sítě internet o 100 %

Společnost uzavřela dohodu o využívání linky se společností Cable&Wireless o kapacitě 45Mb/s, která vede do Frankfurtu nad Mohanem. Druhá linka o kapacitě 155Mb/s byla zprovozněna u společnosti UUNET v jejím centru v Praze.

Od července 2002 Český Telecom výrazně posílil pro své zákazníky zahraniční konektivitu do Internetu prostřednictvím dvou nových linek.

Pro rychlejší přístup, vyšší kapacitu a komfort uzavřel dohodu o využívání linky se společností Cable&Wireless o kapacitě 45Mb/s, která vede do Frankfurtu nad Mohanem. Druhá linka o kapacitě 155Mb/s byla zprovozněna u společnosti UUNET v jejím centru v Praze. V návaznosti na nové propojovací dohody tak Český Telecom zvýšil svou zahraniční konektivitu téměř o 100%.

Páteřní síť Českého Telecomu je postavena na technologii ATM. Ta nabízí přenosové kapacity s rychlostmi 2 Mb/s až 155 Mb/s, resp. i vyššími. Tato technologie zároveň umožňuje dynamické přidělování kapacity podle potřeby uživatele bez dalších investic do sítě, a to pouhou změnou logických charakteristik. Technologie ATM v sobě sdružuje možnosti přenosu dat, hlasu i video signálu.

V současné době využívá přístup na Internet přes Český Telecom téměř 600 000 zákazníků, kteří vstupují do internetového světa přes modem a veřejnou telefonní síť. Právě navýšení stávající kapacity jim umožní i nadále kvalitní a rychlý přístup. Podle vedených statistik se v pracovních dnech téměř 60% zákazníků připojuje pravidelně od 19,00 hodin a zvýšený provoz je až do 22,00. O víkendech je připojení rovnoměrnější, rozložené do celého dne, kulminace je však opět spíše ve večerních hodinách. Velký vliv na využívání Internetu má především počasí a zajímavé televizní pořady.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 18. července 2002 - čtvrtek