logo itpoint.cz

Český Telecom propojí supermarkety Delvita v České republice a na Slovensku

Všechny supermarkety budou vzájemně propojeny prostřednictvím nové komunikační sítě založené na technologii Frame Relay, toto řešení nahradí dosavadní technologii V-SAT, kterou Delvitě poskytoval jiný operátor.

Všechny supermarkety akciové společnosti Delvita v České i Slovenské republice budou vzájemně propojeny prostřednictvím nové komunikační sítě založené na technologii Frame Relay společnosti Český Telecom. Toto řešení nahradí dosavadní technologii V-SAT, kterou Delvitě poskytoval jiný operátor. Smlouva byla podepsána zástupci obou společností v koncem roku 2001.

Společnost Delvita bude také využívat cenový program Business Gold. Program přináší značné slevy především pro meziměstské a mezinárodní hovory a pro volání do sítí mobilních operátorů.

"Rychlá komunikace tvoří významnou část úsilí naší společnosti, jejímž cílem je poskytnout zákazníkům nejlepší poměr kvality a ceny zboží, pohodlný nákup a vynikající servis," řekl Dirk Van den Berghe, generální ředitel akciové společnosti Delvita. "Telekomunikační řešení Českého Telecomu splnilo naše požadavky, a proto věříme, že přispěje ke spokojenosti našich zákazníků, jež je u nás vždy na prvním místě."

Nová síť založená na službách Frame Relay bude na základě smlouvy zavedena do poboček Delvity ve třech fázích. V rámci první etapy Český Telecom nainstaloval a v pilotním provozu spustil pět přípojek Frame Relay (tři v České republice a dvě na Slovensku). Zkušební doba, jejíž součástí je také testování služeb, trvala dva měsíce a bude ukončena 7. února 2002. Ve druhé fázi, která bude probíhat v průběhu roku 2002, bude s použitím technologie Frame Relay propojeno 42 až 56 supermarketů Delvita (30-40 v České republice a 12-14 na Slovensku).

Třetí a poslední etapa, která má být dokončena v roce 2003, zahrnuje připojení všech zbývajících poboček této společnosti v České republice. Delvita tak bude mít v závěru celého projektu přístup k datové síti Českého Telecomu prostřednictvím 110 až 114 vzájemně komunikujících přípojek a center.

Služba FRAME RELAY nabízí výkonný, spolehlivý a finančně výhodný způsob propojování vzdálených sítí LAN a pobočkových telefonních ústředen. Je zvláště vhodná pro aplikace, které vyžadují krátkou dobu odezvy nebo přenášení velkých objemů dat za nepřetržitého dohledu nad sítí.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 30. ledna 2002 - středa