logo itpoint.cz

Český Telecom se odvolává proti zákazu ADSL, zákazníkům nabídne náhradní řešení

Proti rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu, kterým regulátor zakázal poskytovat a nabízet v limitovaném testovacím provozu službu IOL Platinum, se v nejkratší možné době odvolá Český Telecom.

Proti rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), kterým regulátor zakázal poskytovat a nabízet v limitovaném testovacím provozu službu IOL Platinum, se v nejkratší možné době odvolá ČESKÝ TELECOM.

ČESKÝ TELECOM musel provoz služby IOL Platinum poskytované na bázi technologie ADSL, která je požadována řadou významných zákazníků, kvůli písemnému zákazu ČTÚ přerušit. Aby byli klienti co nejméně poškozeni postupem ČTÚ, poskytne jim ČESKÝ TELECOM po přechodnou dobu individuální náhradní řešení dimenzované podle jejich potřeb. Pracovníci ČESKÉHO TELECOMU proto začali okamžitě kontaktovat zákazníky, kteří mají uzavřenou smlouvu na poskytování IOL Platinum.

Uvedené absurdní rozhodnutí regulátora významně zbrzdí zavádění služeb na bázi ADSL v celé České republice a bude mít negativní vliv na rozvoj internetu a využívání moderních technologií v ČR. Český telekomunikační úřad tak již podruhé v krátké době rozhodl proti zájmům českých uživatelů internetu.

Prvním takovým případem bylo kontroverzní květnové rozhodnutí ČTÚ o cenách za propojení internetových volání, které zcela v rozporu s proklamovanou snahou o rozvoj českého internetu vytváří tlak na zvyšování cen za připojení k internetu. Kvůli tomuto kroku se již ČESKÝ TELECOM obrátil na soud, aby dosáhl změny tohoto rozhodnutí.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 4. července 2002 - čtvrtek