logo itpoint.cz

Český Telecom zajišťuje videokonferenční přenosy laparoskopických chirurgických zákroků

V rámci tradiční podpory programu "Telemedicína" se Český Telecom prostřednictvím linek euroISDN podílí na technickém zajištění (především pro nemocnici v Jablonci n. Nisou a Nemocnici Podlesí v Třinci) "živých" videokonferenčních přenosů operací - Intenzivního kurzu laparoskopické chirurgie. Školení probíhá ve dnech 6. až 8. listopadu a účastní se ho chirurgové z celé České republiky.

V rámci tradiční podpory programu "Telemedicína" se ČESKÝ TELECOM prostřednictvím linek euroISDN podílí na technickém zajištění "živých" videokonferenčních přenosů operací - Intenzivního kurzu laparoskopické chirurgie. Školení probíhá ve dnech 6. až 8. listopadu a účastní se ho chirurgové z celé České republiky.

ČESKÝ TELECOM zajišťuje spojení především pro nemocnici v Jablonci n. Nisou a Nemocnici Podlesí v Třinci, ve které vzdělávání probíhá. Pro vlastní přenos budou v obou zdravotnických zařízeních bezplatně instalovány dočasné přípojky euroISDN2. Součástí programu semináře budou také přímé přenosy operací z operačních sálů Nemocnice Podlesí Třinec, českých, slovenských i polských nemocnic a EITS (European Institute of TeleSurgery - Evropský institut telechirurgie) ve Strasbourgu ve Francii.

Společnost ČESKÝ TELECOM spolu s Nadací prof. Rösche, Nemocnicí v Jabloneci n. Nisou, Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze a dalšími subjekty připravují pilotní projekt - Telekonzultace laparoskopických chirurgických výkonů. Projekt bude sloužit především pro pravidelná videokonferenční spojení chirurgického oddělení Nemocnice v Jabloneci n. Nisou a urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Cílem je urychlit zavádění nových terapeutických postupů do medicínské praxe a zkvalitnitnit poskytované péče.

Služby euroISDN2 jsou optimálním řešením pro rychlý a cenově dostupný přenos hlasu a obrazu v reálném čase a velmi dobré kvalitě. Digitální zpracování zajišťuje, že kvalita přenosu není závislá na geografické poloze propojených míst a umožňuje přenosovou rychlost až 512 kbit/s. Díky mezinárodní konektivitě lze prostřednictvím přípojek euroISDN komunikovat nejen v rámci České republiky, ale také s téměř padesátkou dalších zemí ve světě.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 8. listopadu 2002 - pátek