logo itpoint.cz

Čínský operátor Yunnan MCC spolupracuje s Nokií na rozšíření své sítě GSM

Toto rozšíření představuje osmou fázi rozšiřování sítě Yunnan MCC, jeho cílem je zlepšit pokrytí a kapacitu sítě a zajistit podmínky pro poskytování nových služeb, například lokačně založených služeb nebo posílání zpráv USSD.

Společnost Nokia podepsala s operátorem Yunnan MCC smlouvu na další rozšíření jeho sítě GSM. Toto rozšíření představuje osmou fázi rozšiřování sítě Yunnan MCC, jeho cílem je zlepšit pokrytí a kapacitu sítě a zajistit podmínky pro poskytování nových služeb, například lokačně založených služeb nebo posílání zpráv USSD. Celková hodnota smlouvy se odhaduje kolem 75 miliónů dolarů.

Dodávky už byly zahájeny a rozšířená síť bude v provozu ještě letos.

Podle smlouvy Nokia poskytne infrastrukturu jádrové a rádiové přístupové sítě, řešení lokačních služeb mPosition a řešení zpráv USSD. Nokia mPosition umožní společnosti Yunnan MCC nabízet služby s přidanou hodnotou vycházející z informací o geografické poloze účastníka mobilní sítě. Služba Unstructured Supplementary Services Data (USSD), doplněk populární služby SMS, umožní operátorovi nabízet rychlejší služby posílání zpráv.

Kromě zařízení poskytne Nokia komplexní služby pro podporu rychlého rozjezdu sítě včetně řízení projektů, implementace, plánování rádiové sítě a optimalizace. Nokia rovněž uskuteční několik programů předávání kompetencí personálu včetně testování schopností, školicích kurzů a praktického školení při práci. Kromě toho její rozšířený tým místní péče zajistí širokou řadu služeb, které pomohou zákazníkovi udržovat konkurenceschopnost sítě.

 www.nokia.cz

Článek ze dne 26. června 2002 - středa