logo itpoint.cz

Čínský Telecom zvolil Alcatel jako dodavatele řešení hlasového přenosu prostřednictvím IP pro sítě budoucí generace

Komplexního řešení VoIP pro sítě budoucí generace propojí města Šanghaj a Peking a zajistí nové ziskové služby a multimediální aplikace pro China Telecom.

Společnost Alcatel prostřednictvím Shanghai Bell, svého společného podniku v Číně, a největší čínský operátor China Telecom podepsaly smlouvu o zakázce na zavedení komplexního řešení VoIP pro sítě budoucí generace (Next Generation Network - NGN), spojující města Šanghaj a Peking. Řešení společnosti Alcatel zajistí nové ziskové služby a multimediální aplikace, díky nimž bude společnost China Telecom moci přeměnit tradiční infrastrukturu na technologie budoucí generace.

Společnost Alcatel, která využívá svého vedoucího postavení na trhu širokopásmového přístupu, umožní společnosti China Telecom komerční zkušební provoz multimediálních služeb na bázi IP, a tak zajistí plnou kompatibilitu mezi hlasovými a paketovými terminály. Řešení zahrnuje nejmodernější softwarové přepínače Alcatel 5000 a 5020, jež umožňují nejen moderní hlasové služby, ale i telefonii na bázi IP a multimediální aplikace. Zakázka zahrnuje také přístupovou bránu Alcatel Litespan 1540, mediální bránu Alcatel 7505 a rovněž dodávku aplikačních serverů, síťového a servisního zařízení.

"Společnost Alcatel jsme si za partnera pro tento zkušební provoz zvolili jednak pro její schopnosti v oblasti hlasových přepínačů, jednak pro její sílu a vizi pro sítě budoucí generace," prohlásil Wei Leping, hlavní inženýr společnosti China Telecom. "Vytvoření společnosti Alcatel Shanghai Bell, oznámené v říjnu 2001, je pro telekomunikační odvětví v Číně významným přínosem. Tento podnik kombinuje silné stránky společností Alcatel a Shanghai Bell a bude těžit z výhod svých sjednocených sil u produktů, technologií a marketingu," dodal.

"Jako světová špička v oboru hlasových i datových řešení je společnost Alcatel ideálním partnerem pro postupný přechod společnosti China Telecom směrem k sítím budoucí generace, neboť může zaručit kontinuitu služeb a nabídnout možnosti pro další příjmy," konstatoval Ludwig De Maeyer, prezident divize hlasových sítí společnosti Alcatel.

Instalací více než 300 miliónů digitálních linek Alcatel zabezpečuje spojení každému pátému telefonnímu účastníkovi. Alcatel je dominantním dodavatelem tranzitních přepínačů pro meziměstské a mezinárodní hovory v Číně, což představuje vynikající odrazový můstek do nové éry telekomunikačních síťových řešení.

Do portfolia konvergenčních produktů sítí budoucí generace společnosti Alcatel patří komplexní soubor softwarových přepínačů a bran vytvořených k tomu, aby pomáhaly poskytovatelům služeb při bezproblémovém přechodu na konvergované hlasové/datové sítě. Do portfolia rovněž patří síťové aplikace, jako např. Inteligentní síť, či portálová řešení zpráv a multimédií pro trhy konvergující hlasové, datové a video služby na pevných i mobilních sítích. Ať poskytovatel služeb potřebuje přidat hlasové služby k datové síti, či získávat data z hlasové sítě, Alcatel má k dispozici zkušenosti a prověřenou řadu produktů, které umožní poskytovatelům služeb nabízet ziskové služby vytvářející přidanou hodnotu a minimalizovat kapitálové výdaje. Toto portfolio řešení zahrnuje internetová datová řešení, tranzitní ústředny, řešení pro místní veřejný i firemní přístup k hlasovým službám a zároveň moderní multimediální aplikace.

Společnost Alcatel začala v Číně působit v roce 1983. Výsledkem jejích investic je 17 společných podniků a zcela vlastněných společností a 6 center pro výzkum a vývoj. Do jejího předmětu podnikání patří celá řada činností, pokrývajících vzduch, zemi i moře. Společnost je také dodavatelem všech hlavních čínských telekomunikačních operátorů. Internetovou stránku společnosti Alcatel China naleznete na adrese http://www.alcatel.com.cn

 www.alcatel.cz

Článek ze dne 17. dubna 2002 - středa