logo itpoint.cz

ČTÚ rozhodně vystoupil na ochranu koncových zákazníků internetu

Společnosti Contactel, Czech On Line a Tiscali oceňují rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu č. 02/2002 vydané 1. října 2002, které určuje pevné ceny vytáčeného přístupu k internetu ...

Společnosti Contactel, Czech On Line a Tiscali oceňují rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu č. 02/2002 vydané 1. října 2002, které určuje pevné ceny vytáčeného přístupu k internetu.

Regulátor svým cenovým rozhodnutím logicky navázal na předběžné opatření z 11. září a reagoval na fakt, že se Český Telecom zjevně rozhodl toto předběžné opatření ignorovat. ČTÚ svým krokem zastavil pokus Českého Telecomu eliminovat konkurenci v oblasti internetových služeb zavedením tarifu Internet Plus, přispěl ke stabilizaci trhu a potvrdil dosud platné cenové hladiny pro koncové zákazníky, jakož i jejich strukturu.

"Rozhodnutí regulátora poskytuje ochranu koncovým zákazníkům a zachovává prostor pro konkurenci na rychle se rozvíjejícím telekomunikačním trhu", shodují se zástupci všech tří společností.

Contactel, Czech On Line a Tiscali doufají, že Český Telecom bude respektovat rozhodnutí ČTÚ a nebude se snažit mařit konání orgánu státní správy.

 www.contactel.cz      www.tiscali.cz       web.volny.cz

Článek ze dne 4. října 2002 - pátek