logo itpoint.cz

Další vlaštovka na bezdrátovém nebi

Bezdrátovou síť WiFi pro vysokorychlostní připojení k internetu začal po dominantním operátoru mobilních sítí poskytovat i největší český alternativní telekomunikační operátor pevných sítí. Společnost GTS nabízí využití technologie WiFi prostřednictvím služby GTS Wireless Internet. V pilotním projektu zajišťuje GTS bezdrátové lokální připojení k síti Internet v pražském hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre na Pankráci.

Bezdrátovou síť WiFi (wireless fidelity) pro vysokorychlostní připojení k internetu začal po dominantním operátoru mobilních sítí poskytovat i největší český alternativní telekomunikační operátor pevných sítí. Společnost GTS nabízí využití technologie WiFi prostřednictvím služby GTS Wireless Internet. V pilotním projektu zajišťuje GTS bezdrátové lokální připojení k síti Internet v pražském hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre na Pankráci.

"Hosté nemusí za připojením k internetu docházet, protože ten teď přichází za nimi," řekl David Duroň, marketingový ředitel GTS. "Kdekoliv v hotelu a jeho okolí totiž mají k dispozici připojení k síťi a internetu. Kvalitní bezdrátový přístup na internet přes rozhraní Wifi je dalším mezníkem v mobilní komunikaci," dodal Duroň. Hotel Holiday Inn, typický představitel kongresového a obchodního hotelu, tak jasně udal směr, kterým by se mělo poskytování služeb tohoto druhu v nejbližší době ubírat.

Vlastní bezdrátová síť GTS pokrývá zatím pouze vybrané lokality v centru Prahy. O dalším rozvoji sítě bude GTS průběžně informovat. GTS Wireless zajišťuje hrubou přenosovou rychlost až 11 Mbit/s, vyznačuje se vysokou spolehlivostí, dosahem a bezpečností přenášených dat. Toto řešení podporují všechny operační systémy (Novell Client 3.x a 4.x, Windows 95/98 a Windows NT; Apple; Linux; Windows CE, Windows 2000, Windows XP, FreeBSD).

Společnost GTS Czech je největším alternativním operátorem v České republice. Působí na našem trhu od roku 1991 a poskytuje komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. Mezinárodní finanční a telekomunikační společnost Antel Holdings oznámila 8. srpna 2002 převzetí GTS Central Europe, včetně české pobočky.

 www.gtsgroup.cz

Článek ze dne 29. listopadu 2002 - pátek