logo itpoint.cz

Deutsche Post si zvolila konvergovanou IP technologii Siemens HiPath

Deutsche Post je další mezinárodní společnost, která si zvolila řešení HiPath založené na konvergované podnikové architektuře a optimalizující vnitrofiremní komunikaci. Pro toto řešení se rozhodla zejména kvůli možnosti integrace IP aplikací do stávající komunikační technologie a možnosti jeho dalšího rozšíření v komunikační síti založené na IP.

Skupina Siemens Informace a komunikace-sítě (IC Networks) získala zakázku společnosti Deutsche Post na dodávku konvergovaného IP řešení HiPath pro nové ústředí firmy v Bonnu a v devíti dalších pobočkách společnosti. Deutsche Post využije toto řešení pro zlepšení komunikace nejen uvnitř společnosti, ale také především ve vztahu k zákazníkům. Díky řešení HiPath je také zajištěna rychlá návratnost vložených investic. Součástí smlouvy je dodávka, instalace a technická údržba konvergovaných IP systémů HiPath 4000 určených pro zhruba 4 500 účastníků, dále systému HiPath 4000 Manager pro správu a řízení komunikačního systému a telefonů optiPoint 500 zajišťujících flexibilní a uživatelsky optimální telefonování. Komunikační systém by měl být zprovozněn v polovině roku 2002.

Deutsche Post je další mezinárodní společnost, která si zvolila řešení HiPath založené na konvergované podnikové architektuře a optimalizující vnitrofiremní komunikaci. Společnost se pro toto řešení rozhodla zejména kvůli možnosti integrace IP aplikací do stávající komunikační technologie a možnosti jeho dalšího rozšíření v komunikační síti založené na IP.

Se systémem HiPath získá Deutsche Post budoucí komunikační infrastrukturu a inovativní řešení, které je základem komunikačních IP aplikací zvyšujících produktivitu. HiPath zlepší komunikaci nejen uvnitř společnosti, ale i dosažitelnost zaměstnanců při komunikaci se zákazníky nebo dodavateli. Zlepšení služeb pro zákazníky dále zvýší hodnotu i přidanou hodnotu Deutsche Post a zároveň zajistí brzkou návratnost investic.

Vyspělá technologie konvergované architektury HiPath zaručuje vysokou spolehlivost. HiPath 4000 Manager bude určen pro centrální správu a kontrolní funkce; rozšíření na HiPath MetaManagement poskytne účinnou kontrolu a nástroj pro diagnostiku.

Technologii HiPath bude nejprve zavedena v ústředí Deutsche Post v Bonnu. Na základě plánované rámcové smlouvy by společnost ráda technologii rozšířila i na své mezinárodní pobočky.

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje zákazníkům dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury podle vlastních požadavků, případně zavádět nové IP technologie, a zároveň chránit stávající investice. Rozvoj a rozšíření celkového konceptu technologie HiPath do uceleného konvergovaného systému bylo představeno pod sloganem „Praktická konvergence dnes“ v rámci setkání s novináři a analytiky v listopadu 2001. Široká nabídka produktů poskytuje různé možnosti při organizaci dalšího rozvoje podnikové infrastruktury na základě přidané hodnoty a návratnosti investic. Neexistuje sice jedna pravá cesta, ale pro každou firmu existuje „ta pravá“ cesta.

Do dnešního dne si řešení HiPath zvolilo více než 70 % z 500 společností Fortune. Patří mezi ně BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, MCI Worldcom, Oracle, Sofor a Volvo.

Další informace o technologii HiPath naleznete na adrese: http://www.hipath.cz

 www.siemens.cz

Článek ze dne 3. května 2002 - pátek