logo itpoint.cz

Deutsche Telekom prodává akcie T-Online za 600 miliónů eur

Podle agentury Reuters se se tak firma snaží snížit svůj objemný dluh. Deutsche Telekom si chce v T-Online udržet majoritu přinejmenším 51 procent a že další prodej nyní kvůli zadlužení nechystá. T-Online má zůstat jedním ze čtyř pilířů skupiny.

Německý telekomunikační kolos Deutsche Telekom AG začal na frankfurtské burze prodávat sto miliónů akcií internetového podniku T-Online, za něž by mohl získat zhruba 600 miliónů eur. Firma se tak snaží snížit svůj objemný dluh, napsala agentura Reuters.

Deutsche Telekom uvedl, že trhu ještě nabídne opci na zhruba 20 miliónů akcií, pokud bude poptávka silná. Manažery nabídky jsou společnosti Dresdner Kleinwort Wasserstein a Goldman Sachs. Jde o jednu z největších letošních nabídek na německém trhu s cennými papíry.

Nabízený podíl představuje 8,2 procenta akcií a podíl telekomu v T-Online se tak sníží na 73,5 procenta. Zdroje blízké transakci agentuře sdělily, že telekom akcie nabídl po 5,60 až 6,10 eura. Proti pátečnímu závěru 6,15 eura za akcii T-Online by tato nabídka představovala slevu 0,8 až 8,9 procenta.

Deutsche Telekom ještě uvedl, že si chce v T-Online udržet majoritu přinejmenším 51 procent a že další prodej nyní kvůli zadlužení nechystá. T-Online má zůstat jedním ze čtyř pilířů skupiny.

Deutsche Telekom hodlá do konce příštího roku snížit dluh z nynějších 64 miliard eur na zhruba 50 miliard. Firma oznámila, že cenu za T-Online sdělí poté, co uzavře seznam objednávek.

Podle bankéře blízkého organizaci nabídky je cena slušná a prodej postupuje dobře. Akcie Deutsche Telekom byly kolem desáté hodiny vyšší o zhruba tři procenta, akcie T-Online tou dobou stouply o 1,5 procenta, napsala agentura s tím, že trh nabídku přivítal.

ČTK

Článek ze dne 3. prosince 2002 - úterý