logo itpoint.cz

Dnes slaví společnost eTel irský svátek Sv. Patrika

K oslavě irského svátku Sv. Patrika se rozhodla přispět společnost eTel mimořádnou akcí - Volejte Svatému Patrikovi. V rámci této akce mají klienti společnosti eTel výjimečnou možnost dne 18. 3. 2002 volat do Irska úplně zdarma.

K oslavě irského svátku Sv. Patrika se rozhodla přispět společnost eTel mimořádnou akcí - Volejte Svatému Patrikovi. V rámci této akce mají klienti společnosti eTel výjimečnou možnost dne 18. 3. 2002 volat do Irska úplně zdarma.

Společnost eTel je vedoucím středoevropským poskytovatelem telekomunikačních a internetových služeb pro firemní klientelu. eTel Česká republika poskytuje telekomunikační služby (hlasové, datové a internetové) od roku 1997 v současné době pro více než 1200 firemních klientů. V Praze buduje nejmodernější optické kabelové městské sítě (MANs), které jsou připojeny na mezinárodní ústřednu eTel Group ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo). eTel Česká republika má přímé připojení k NIX (optický kabel 100 Mb/sec) a SIX. Společnost má v České republice pobočky v Plzni, Brně, Liberci, Hradci Králové, Pardubicích, Ostravě, Zlíně a v Olomouci. Cílem společnosti eTel je stát se č. 2 na telekomunikačním trhu.

eTel Group se sídlem v irském Dublinu je jedinou telekomunikační společností, která se zaměřuje výhradně na středoevropský region. V současné době poskytuje své služby v České republice, Rakousku, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Zde také provozuje své telekomunikační sítě zaměřené na firemní klientelu. Tyto země s celkovým počtem 73 miliónů obyvatel se s výjimkou Rakouska připravují na vstup do Evropské Unie a hodlají do konce ledna 2003 liberalizovat své telekomunikační trhy. Svým zákazníkům poskytuje portfolio širokopásmových hlasových, datových a internetových služeb nejvyšší kvality, rychlosti a s celosvětovým pokrytím. eTel Group byla založena v červenci 1999 Seanem Mellym, výkonným ředitelem společnosti TCL Telecom, nyní WorldCom Ireland. Cílem eTel je vlastnit a provozovat nejmodernější telekomunikační infrastrukturu v středoevropském regionu, která umožní kontrolovat kvalitu, nabízet širokou paletu služeb a poskytovat klientům významné výhody v oblasti úspor nákladů.

V listopadu 2000 eTel Group dokončil první etapu investic ve výši 55 milionů EUR, která patří mezi největší irské investice prostřednictvím venture capital. Mezi investory patří Dresdner Kleinwort Benson Private Equity, Argus Capital Partners, Greenhill Capital Partners a Intel Capital.

V červnu 2001 byla společnost eTel Group uvedena na seznamu TOP 100 nejúspěšnějších soukromých společnosti v Evropě, podle publikace Tornado Insider (American Venture Capital Publication). Také podle lednové studie Ernst & Young "Technology Fast 50" patří společnost eTel Group mezi nejrychleji rostoucí společnosti v Irsku za rok 2000. V červnu 2001 získala společnost eTel Group 100% podíl ve společnosti RSL COM Austria AG, třetí největší telekomunikační firmě v Rakousku. V říjnu 2001 získal eTel Group dalšího rakouského telekomunikačního operátora, společnost Millenium Communication Network. V únoru roku 2002 se společnost eTel Group na prestižním seznamu Deloitte & Touche padesáti nejrychleji rostoucích technologických společností (Technology Fast 50) zařadila mezi desítku těch nejlepších.

 www.etel-group.com/czech/frameset.html
tisková zpráva

Článek ze dne 18. března 2002 - pondělí