logo itpoint.cz

Do nadačního programu Oskavalír mohou přispět i Oskarovi zákazníci

Prostřednictvím veřejné sbírky mohou přispět všichni uživatelé sítě Oskar do nadačního programu Oskavalír. Projekt na pomoc postiženým povodněmi ve spolupráci s o.p.s. Člověk v tísni bude směřovat finanční pomoc na rekonstrukci a obnovu základních a středních škol.

Český mobilní operátor Oskar se rozhodl z vlastních prostředků věnovat na opravu a rekonstrukci základních a středních škol 3,885 miliónu korun. Projekt Oskavalír tak v každém z pěti povodněmi nejvíce postižených regionů rozdělí minimálně 777.000 Kč.

Do veřejné sbírky nadačního programu Oskavalír mohou od dnešního dne také přispět všichni Oskarovi zákazníci. Po odeslání SMS ve tvaru NAD OSKAVALIR na číslo 3355 je jim doručeno poděkování za jejich příspěvek formou zpoplatněné SMS zprávy, jejíž cena se rovná výši jejich finančního příspěvku do veřejné sbírky, tj. 12,- Kč. Dárce navíc může svůj příspěvek nasměrovat do toho regionu, kterému chce pomoci. Stačí pouze do textu SMS zprávy doplnit odpovídající příponu se zkratkou názvu kraje (JC ... Jihočeský, PH ... Praha, PL ... Plzeňský, SC ... Středočeský, UL ... Ústecký). Například autor SMS zprávy ve tvaru NAD OSKAVALIR JC přispěje částkou 12,- Kč na rekonstrukci škol přímo v jihočeském kraji.

"Oskavalír chce svým dílem přispět k řešení nejakutnějších problémů středních a základních škol v Jihočeském, Plzeňském, Středočeském, Ústeckém kraji a Praze, tedy v oblastech, jež byly živlem postiženy nejvíce," řekla Karla Stephens, generální ředitelka společnosti Český Mobil, vyhlašovatele veřejné sbírky. Zažádat o Oskarovu pomoc je velmi jednoduché. Stačí se do 15. září registrovat a vyplnit formulář na adrese www.oskavalir.cz, popř. jej zaslat na adresu Člověk v tísni, Kavčí Hory, 140 70, Praha 4. Vyhodnocení a oznámení rozdělení prostředků bude oznámeno do 25. září.

 www.oskarmobil.cz

Článek ze dne 5. září 2002 - čtvrtek