logo itpoint.cz

Dodavatelé infrastruktury a terminálů usilují o urychlení komerčního zavedení 3G

Alcatel, LG Electronics, NEC, Philips, Qualcomm, Sagem, Samsung, Siemens a Trium oznámily iniciativu spočívající v koordinaci testování vzájemné kompatibility komunikačních systémů UMTS mezi dodavateli infrastruktury a terminálů.

Skupina předních světových dodavatelů (Alcatel, LG Electronics, NEC, Philips, Qualcomm, Sagem, Samsung, Siemens, Trium) bezdrátových zařízení v minulém týdnu oznámila iniciativu spočívající v koordinaci testování vzájemné kompatibility komunikačních systémů UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) mezi dodavateli infrastruktury a terminálů. Komunikační systém UMTS propojuje 3G terminál se sítí 3G/UMTS provozovatele.

Konkurenční podnikatelská kultura, vzájemná kompatibilita a otevřené sítě umožňující působení několika dodavatelů - to jsou hlavní faktory úspěchu sítí GSM, GPRS a UMTS. Rychlé uvádění produktů na trh a měnící se standardy již nyní vyžadují spolupráci mezi dodavateli síťové infrastruktury a terminálů. Dodavatelé bezdrátových zařízení jsou proto odhodláni rozšířit běžné pracovní metody na vývoji standardu UMTS.

Zúčastněné společnosti definují společné případy testování vzájemné kompatibility a testovací metodiku a dohodnou se rovněž na pravidelných jednáních a vytváření společných postupů. Díky tomu by měla být zajištěna vzájemná kompatibilita jejich systémů UMTS. Tato iniciativa dodavatelů byla již nastíněna v prvním vydání katalogu Master Test Catalogue (MTC) pro komunikační systémy, který je založen na standardu 3GPP z června 2001. Spolupráce mezi dodavateli řešení infrastruktury a terminálů UMTS umožní kompatibilitu a urychlí komerční zavádění 3G.

Společnost Alcatel navrhuje, vyvíjí a buduje špičkové moderní komunikační sítě, umožňující provozovatelům, poskytovatelům služeb a podnikům dodávat jejich zákazníkům po celém světě jakýkoliv obsah, ať už hlasový, datový nebo multimediální. Klienti společnosti Alcatel se mohou spolehnout na široké portfolio produktů a řešení, od optických end-to-end přenosových systémů, přes pevné a mobilní sítě až po řešení širokopásmového přístupu, která patří mezi nejlepší ve svém oboru, a umožňují zákazníkům soustředit se na optimalizaci služeb a zvýšení zisků. Společnost dosáhla v roce 2001 obratu v hodnotě 25 miliard EUR a zaměstnává 99.000 zaměstnanců ve více než 130 zemích světa.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 1. března 2002 - pátek