logo itpoint.cz

Dutchtone si zvolil společnost Alcatel pro rozšiřování sítě GSM/GPRS v Nizozemí

Alcatel umožní společnosti Dutchtone nabízet koncovým uživatelům rozšířené mobilní hlasové a datové služby, a to v celostátním měřítku.

Společnost Alcatel uzavřela se společností Dutchtone, předním telekomunikačním operátorem v Nizozemí, smlouvu o rozšiřování a zvyšování kapacity stávající národní sítě GSM 1800 MHz. Alcatel umožní společnosti Dutchtone nabízet koncovým uživatelům rozšířené mobilní hlasové a datové služby, a to v celostátním měřítku. Společnosti Alcatel a Dutchtone rovněž zahájily společný program optimalizace kvality sítí, aby tak dokončily sladění se standardy Orange ještě před příchodem značky Orange do Nizozemí. Tato jednoroční rámcová smlouva také zahrnuje globální řízení projektu včetně implementace, instalace a integrace sítě GSM 1800 MHz a zároveň testování technologie GPRS a její uvedení do provozu. Alcatel dodá své řešení EvoliumTM včetně bezdrátové přístupové sítě (základnové stanice a ovladače základnových stanic), které podporuje GPRS a podstatně rozšíří pokrytí, zlepší kvalitu komunikace a množství poskytovaných služeb. Síť a služby GPRS společnosti Alcatel jsou přirozenou součástí vývoje směrem k technologii 3G/UMTS.

"Tato zakázka znovu zdůrazňuje naše rozhodnutí investovat do kvality a upřednostnit hodnotu před kvantitou. I když jsme do naší sítě během posledních šesti měsíců podstatně investovali, budeme v tom pokračovat, dokud nebudeme zákazníkům nabídnout tu nejlepší možnou síť. Kromě toho Dutchtone ještě v tomto roce zákazníkům nabídne širokou škálu moderních služeb GPRS." prohlásil David Holliday, generální ředitel společnosti Dutchtone.

"GPRS řešení společnosti Alcatel přispěje k tomu, že Dutchtone dostane významný podnět k růstu v oblasti internetových mobilních služeb a k rozšiřování potenciálu aplikací pro správu dat pro uživatele, kteří jsou v pohybu. Toto řešení bude přínosem pro všechny zákazníky sítě GSM v každém segmentu trhu. Společnost Alcatel prokázala svou schopnost předvídat potřeby operátorů sítí GSM. Tím, že společnost Dutchtone ve své síti implementuje technologii GPRS, bude moci plně využít toho nejlepšího, co internet a mobilní sítě nabízí," dodal Marc Rouanne, prezident divize mobilních sítí společnosti Alcatel.

Po významných pohybech na trhu je nyní Alcatel nejrychleji rostoucím dodavatelem technologií GSM/GPRS na světě. V současné době více než 110 mobilních operátorů na celém světě využívá bezdrátovou síť EvoliumTM GSM/GPRS společnosti Alcatel. UMTS sítě Alcatel jsou dnes již realitou, s 15 předkomerčními UMTS sítěmi, které již po světě fungují, a dalšími 10, které mají být dodány zhruba v polovině roku 2002. Strategie Alcatelu pokrývá všechny aspekty zavedení UMTS, od bezdrátového o přístupu přes páteřní síť až po aplikace a terminály. Evolium SAS zejména těží z japonských technických i provozních zkušeností v oboru 3G a zajišťuje prověřenou radiovou infrastrukturu UMTS kompatibilní s 3GPP.

Společnost Dutchtone, která zaměstnává 1500 lidí, provozuje mobilní telekomunikační síť DCS 1800. Dutchtone je favorizovaným dodavatelem pro nizozemskou vládu. V červnu roku 2000 společnost obdržela licenci UMTS. Dutchtone N.V. je 100% dceřinnou společností Orange SA. Dutchtone značně investuje do dalšího zvyšování kvality sítě a zákaznických služeb, aby tak dokončila sladění se standardy Orange ještě před příchodem značky Orange do Nizozemí. Orange v současné době působí ve dvaceti třech zemích a má více než 39 milionů zákazníků po celém světě.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. dubna 2002 - pátek