logo itpoint.cz

E - tržiště pro veřejnou správu poskytne také Český Telecom

Český Telecom poskytne veřejné správě řešení umožňující nakupovat vybrané komodity prostřednictvím elektronického tržiště. Úřad pro veřejné informační systémy sdělil, že právě řešení od Českého Telecomu splňuje jím vydané podmínky pro provozování elektronických tržišť ve veřejné správě. Ta bude od začátku září nakupovat informační technologie do dvou milionů korun pouze prostřednictvím vybraných elektronických tržišť.

Společnost Český Telecom poskytne veřejné správě řešení umožňující nakupovat vybrané komodity prostřednictvím elektronického tržiště. Úřad pro veřejné informační systémy sdělil, že právě řešení od Českého Telecomu splňuje jím vydané podmínky pro provozování elektronických tržišť ve veřejné správě. Ta bude od začátku září nakupovat informační technologie do dvou milionů korun pouze prostřednictvím vybraných elektronických tržišť.

Dodavatelem vybraného řešení bude i dceřinná společnost Českého Telecomu - CenTrade, a.s., která je již dnes provozovatelem stejnojmenného elektronického tržiště pro podniky v České republice.

Provoz elektronického tržiště CenTrade byl zahájen v červnu loňského roku a v současné době ho aktivně využívá více než 80 firem. Mezi významné zákazníky tržiště CenTrade se řadí společnosti Pražská energetika, Pražská plynárenská, HP Invent, Plzeňský Prazdroj a další. Od začátku tohoto roku zde byly provedeny obchodní transakce za téměř 200 milionů korun. Dalšími akcionáři jsou kromě Českého Telecomu společnosti SAP ČR a Citicorp Investment Corporation.

CenTrade, a.s. ( www.centrade.cz ) je akciovou společností, založenou společnostmi Český Telecom, a.s.,. Citicorp a SAP ČR, spol. s r. o. CenTrade je provozovatelem elektronického tržiště pro obchodování mezi firmami v reálném čase s dokonalým zázemím služeb. Poskytuje univerzální, bezpečné a spolehlivé komunikační prostředí umožňující společnostem vstup do věku elektronického obchodu. Ucelené řešení je nabízeno na bázi nejvyspělejších technologií SAP, CommerceOne a standardů EDI komunikace. CenTrade je navržen tak, aby řešil potřeby velkých i malých společností. Umožňuje integraci vnitrofiremních procesů a systémů (ERP) odběratelů a dodavatelů prostřednictvím otevřené elektronické platformy, kde komunikace probíhá bezpečně a v reálném čase.

 www.telecom.cz

Článek ze dne 2. září 2002 - pondělí