logo itpoint.cz

eBanka se stala členem Asociace pro mobilní platby

eBanka se stala členem Asociace pro mobilní platby. Toto sdružení, jehož cílem je vývoj a podpora jednotného systému pro platby mobilním telefonem, bylo založeno v září tohoto roku třemi mobilními operátory a pěti bankami působícími na našem trhu.

Poslední týden v říjnu se eBanka stala členem Asociace pro mobilní platby. Toto sdružení, jehož cílem je vývoj a podpora jednotného systému pro platby mobilním telefonem, bylo založeno v září tohoto roku třemi mobilními operátory a pěti bankami působícími na našem trhu.

"Vítáme eBanku mezi členy Asociace pro mobilní platby. Chceme vyvinout univerzální platební prostředek a proto jsme připraveni spolupracovat se všemi bankovními domy a mobilními operátory v České republice. V současné době se Asociace soustředí na rychlé uvedení platebních nástrojů pro stávající služby a zároveň studuje mezinárodní modely," říká Karel Jeníček, člen představenstva a zástupce generálního ředitele České spořitelny.

Zástupci eBanky již zahájili práci ve všech třech pracovních skupinách, které Asociace pro mobilní platby zřídila. Jedná se o skupinu Business Group (Obchodní skupina), která bude především hledat obchodní model pro mobilní platby, skupinu nazvanou Requirements & Technology Group (Skupina pro požadavky a technologie) zabývající se technickou stránkou nezbytnou pro platby pomocí mobilního telefonu. Poslední skupinou je Marketing Group (Marketingová skupina), jejímž cílem je studovat potřeby zákazníků a požadavky trhu.

Výsledkem činnosti pracovních skupin bude buď vyvinutí nového nástroje pro platby mobilním telefonem nebo zavedení modelu fungujícího v zahraniční.

Tři významná umístění si začátkem listopadu připsala eBanka mezi více než 20-ti bankovními domy poté, co byly vyhlášeny výsledky soutěže MasterCard - Banka roku 2002. Více než 300 odborných porotců udělilo eBance první místo v kategorii přímého bankovnictví a druhé místo v kategorii účet roku (za produkt s názvem Osobní účet). V kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku 2002 (hlasovala veřejnost) získala eBanka třetí místo.

Tato tři umístění ji řadí jako čtvrtou nejúspěšnější bankovní instituci mezi českými bankami. "eBanka si všech tří ocenění nesmírně váží", říká generální ředitel a předseda představenstva eBanky Radomír Lašák. "První cena je dokladem toho, že eBanka je stále lídrem na českém trhu přímého bankovnictví, čehož se nehodláme vzdát ani v budoucnu. Další dvě pak jsou dokladem toho, že jsme univerzální bankou s nabídkou produktů pro všechny klienty, což je trend, který budeme do budoucna posilovat."

logo_main_page.gif (3370 bytes)

Článek ze dne 21. listopadu 2002 - čtvrtek